Reprezentantky z Hané připravily v minulém ročníku výhrou ve 22. kole v Šale domácí hráčky o bronz v MOL lize a i tentokrát statečně bojovaly o body. Výhra slovenského týmu se nerodila vůbec hladce.

Zora se po dvou proměněných sedmičkách Patrnčiakové dostala do vedení 4:2. Po několika rychlých kontrech a ale domácí házenkářky brzy odskočily do trháku 9:5. Olomoucký tým však nesložil zbraně, ukrajoval z náskoku domácích (ve 27. min. 11:8) a v závěru po dvou střelách Salčákové z 9 metrů bylo na ukazovateli vyrovnané skóre 11:11.

Po změně stran začala lépe Zora, která se díky Hurychové a Patrnčiakové dostala do dvougólového vedení 13:11. Přes výborně chytající Raškovou se domácím povedlo vyrovnat až v 37. minutě (15:15).

Pak se střelecky probudila nejlepší domácí kanonýrka Némethová (ve druhé půli zaznamenala šest branek) a Duslo bylo v neustálém vedení (17:15, 19:17).

Zora se po trefě Kašpárkové ještě přiblížila na 20:19, závěr utkání si domácí tým už ale pohlídal.

Olomoucké házenkářky se teď budou chystat na nedělní zápas v Porubě, která má v tabulce MOL ligy o jeden bod víc.

HK Slovan Duslo Šaľa – DHK Zora Olomouc 26:22 (11:11)

Rozhodčí: Mandák, Rudínský. 7m hody: 4/4 – 6/4. Vyloučení: 2 – 3. Diváci: 550.

Šaľa: Ladicsová – Takaczová 1, Rácková 4, Gajdošová, Špendlová, Königová 1, Pocziková 4, Ušiaková 3, Bahýlová 3, Némethová 8/4, Vargová 1, Tisajová, Greščiaková 1, Kurňavová. Trenér: Michal Lukačín.

Olomouc: Rašková, Polášková – Hurychová 3, Závišková, Trumpešová 1, Kapsová, Jansová, Sovová, Kašpárková 3, Salčáková 2, Krajčovičová 3, Severová, Salašová 1, Gajdošíková 2, Patrnčiaková 7/4. Trenér: Jan Hegar.