Házenkářky Zory Olomouc to mosteckým soupeřkám v domácím zápase hodně znepříjemnily, do poslední minuty se odehrávalo drama, které nakonec bylo se šťastným koncem pro domácí.

„Byl to těžký zápas, takový nekonečný. Bylo to z naší strany vydřené, kvůli dusnu v hale jsme byly i utahané, ale důležité je, že to nakonec máme. Možná, že kdybychom proměnily více šancí, mohlo to být v klidu,“ vyjádřila se po zápase mostecká Sára Kovářová.

„Olomouc ukázala, že není v play-off náhodou. Ta jejich obrovská úderná síla ze spojek, to opravdu klobouk dolů. Jsem rád, že jsme to celé zvládli,“ hodnotil domácí kouč Peter Dávid.

To Olomoučanky, které nakonec s Mostem podlehly v sérii 0:2, plánují útok na bronz.

„Hrály jsme v Mostě uvolněně, věděly jsme, že už nemáme co ztratit a tak jsme to domácím hodně ztížily. Bylo by teď od nás hloupé nemyslet po takovém výkonu na bronzové medaile. Určitě bychom je chtěly,“ řekla gólmanka Zory Lucie Rašková.

DHK Baník Most – DHK ZORA Olomouc 28:26 (14:12)

Rozhodčí: Válek, Opava. 7m hody: 3/2 – 2/2. Vyloučení: 1 – 1. Diváci: 675. Konečný stav série: 2:0.

Most: Bezpalcová, Műllnerová – K. Dvořáková, V. Dvořáková, Stříšková, Chmelařová 2, Jungová, Szarková 8/2, Ecksteinová, Buchnerová, Kovářová 6/1, Maňáková 7, Kostelná, Zachová 5, Janoušková, Mikulášková. Trenér: Peter Dávid.
Olomouc: Rašková, Polášková – Hurychová 1, Růžičková, Trumpešová 2, Kapsová 2, Jansová 1, Sovová, Kašpárková, Salčáková 4, Severová 4, Kubáčková 8/2, Salašová, Gajdošíková 3, T. Fryčáková, Chlandová 1. Trenér: Jan Hegar.