Ani tento překvapivý tah však olomoucký tým neochránil od poločasového stavu 14:10 pro domácí.

„Jindřichův Hradec využil našich vyloučení a v úvodu zápasu byly domácí hráčky ještě při síle. My jsme navíc nedotáhli čtyři rychlé přechody do útoku, ze kterých jsme nedokázali skórovat," řekl trenér DHK Zora Olomouc Jan Bělka.

O poločase však žádná bouřka v hostující šatně nenastala. Olomoucké házenkářky dostaly pouze taktické pokyny, protože věřily, že zápas dokážou strhnout na svoji stranu.

„Věděly, že pokud se bude hrát šest a šest, tak budou lepší a podaří se jim zápas otočit. Hráčky byly nabuzené a věřily si," potvrdil trenér Bělka.

Druhá půle pak již skutečně patřila Hanačkám, jež se díky mimořádně vydařené fázi utkání, kterou vyhrály poměrem 8:1, dostaly do vedení a to si již udržely až do konce zápasu.

„Ve druhém poločase se nám dařily přechody do útoku a rozdíl byl vidět i v kondičce. Tento faktor hrál v nás prospěch," pochvaloval si dobrou fyzickou připravenost svých svěřenek kouč Zory.

Olomouc zvítězila u Vajgaru 25:21 a připsala si první vítězství z posledních devíti interligových zápasů. „Bylo to pro nás hrozně důležité vítězství. Hráčky si výhru z hlediska výkonu zasloužily a věřím, že se nám tak povede i v dalších zápasech," doufá Bělka, jehož svěřenky nyní čekají dvě domácí bitvy s Nitrou a Zlínem.

Klíčovým faktorem, který hrál v sobotu Olomouci do karet, byla výpomoc Lucie Fabíkové, která měla od letošní sezony u týmu figurovat pouze jako asistentka trenéra. Bývalá nejlepší hráčka České republiky však v Jindřichově Hradci předvedla výborný výkon i přímo na palubovce a k vítězství pomohla i čtyřmi vstřelenými brankami. „Ta myšlenka, že by mohla nastoupit, se rodila v průběhu podzimu, kdy se týmu tolik nedařilo. Lucii se podařilo tým strhnout bojovností a dokázala i řídit obranu. Ostatní hráčky byly klidnější, hned deset se jich zapsalo do střelecké listiny," pochvaloval si rozložení střeleckých sil mezi velký počet hráček trenér Bělka.

Zda ještě v dalších zápasech uvidíme Lucii Fabíkovou přímo na hřišti, se bude rozhodovat až dle okolností. „Uvidíme. Určitě to ale nebude tak, že by nastupovala do každého zápasu," konstatoval trenér Bělka.

Házená Jindřichův Hradec – DHK Zora Olomouc 21:25 (14:10)

Rozhodčí: Kavulič, Skružný. 7m hody: 5/5 – 4/4. Vyloučení: 3 – 7. Diváků: 355.

J. Hradec: Zimová, Lavická, Davidová – Horečková 3, Kohoutová 2, Matoušková 1, Eliášová 5, Zbožínová 4/2, Markesová, Desjardinsová, Jonová 1, Krupicová 4/3, Maryšková 1, Zahradníková. Trenér: Karel Petržala.

Olomouc: Raníková, Rašková – Růžičková 4/4, Uličná 1, Remešová 1, Berová 4, Dostálová, Severová 2, Kubáčková 2, Salašová 2, Huráňová 3, Ždánská, Gebre Selassie 2, Fabíková 4. Trenér: Jan Bělka.

TABULKA

Tabulka