Domácímu týmu k důležitému vítězství svým výkonem přímo na palubovce pomohla i hrající asistentka Lucie Fabíková.

Duel dvou družstev, která měla na kontě po šesti bodech, byl dlouhé minuty mimořádně vyrovnaný. V první půli se oba celky střídaly v mírném náskoku. Poločas nakonec vyhrál hostující celek rozdílem jednoho gólu.

„První půli jsme odehráli velice slušně. Jediné, co mě trápilo, byly zbytečně neproměněné vyložené šance. Především dvě sedmičky a minimálně dva tři náskoky, což by pro nás znamenalo o něco větší brankový rozdíl," hodnotil úvodní poločas zlínský trenér Jan Salač.

Na domácí straně až taková spokojenost nepanovala.

„V prvním poločase jsme nebyli schopni ubránit střední spojky," konstatoval domácí trenér Jan Bělka, který po svých svěřenkách do druhé půle vyžadoval zlepšenou defenzivní činnost. A povedlo se.

„Potom jsme už pokryli hráčky, které chodily přes střed do střelby, což bylo klíčové," všiml si domácí trenér.

Druhý poločas byl zprvu opět vyrovnaný, po dvanácti minutách hry však přišel totální výpadek na straně Zlína a osmigólová šňůra domácího týmu.

„Ve dvanácté minutě jakoby někdo mávl proutkem, byl to absolutní zkrat v naší hře," litoval zlínský trenér Jan Salač.

Další gól jeho svěřenky vstřelily až o patnáct minut později.

„To už pro nás bylo příliš pozdě. Soupeř si vítězství pohlídal," konstatoval Salač.

Ve druhém dějství Zora profitovala z výborného výkonu téměř neprůstřelné brankářky Barbory Raníkové, navíc se domácím házenkářkám dařil přechod do rychlého protiútoku a do gólového zakončení se často dostávala pivotka Lucie Severová.

Díky tomu Olomouc vyhrála druhý poločas o devět branek a její hráčky se mohly radovat z cenného vítězství v poměru 28:20.

„Holky bych chtěl pochválit za bojovnost. Zápasem žila i lavička, všechny hráčky chtěly strašně moc vyhrát. I když se to pro nás místy nevyvíjelo moc dobře, tak se holky semkly a snažily se jet naplno," hodnotil kvalitní vystoupení svého týmu trenér Jan Bělka.

V příštím kole se Zora představí na palubovce předposledního Písku, kde bude chtít pokračovat v úspěšné sérii lednových vítězství.

DHK Zora Olomouc – HC Zlín 28:20 (14:15)

Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák. Vyloučení: 4 – 3. 7m hody: 4/4 – 5/3. Diváků: 220.

Olomouc: Raníková, Rašková – Růžičková 3/2, Uličná, Remešová 1, Berová 1, Hofírková 1, Dostálová 1, Severová 4, Kubáčková 7/2, Salašová 2, Huráňová 4, Ždánská, Gebre Selassie 2, Fabíková 2. Trenér: Jan Bělka.

Zlín: Mahďáková, Dederlová, Benedíková – Nudni 2, Sobieská 5/3, Salčáková 1, Očadlíková, Talašová, Brzósková 3, Šviráková 1, Hradilová, Š. Marčíková 4, Pospíšilová 2, Kamenářová 1, Z. Marčíková, Brandová 1. Trenér: Jan Salač.

Další výsledky 14. kola:

Michalovce – Nitra 47:17 (19:7), Most – Slavia Praha 29:22 (15:12), Partizánske – Jindřichův Hradec 37:22 (12:11), Veselí nad Moravou – Písek 29:25 (12:13), Senec – Šaľa 29:27 (15:12).