Hostující hráčky proslulé svojí tvrdou hrou, která jim vysloužila přezdívku Judistky, se držely v podstatě jen v prvních třech minutách, po kterých vedly 2:1. Brankářka Zory Barbora Raníková ale od prvních minut potvrzovala svoji formu a její spoluhráčky mohly pohodlně navyšovat skóre a už po deseti minutách hry vedly o šest branek 9:3.

„Během deseti minut bylo rozhodnuto, pak už jsme působili pouze v roli diváků. Mrzí mě, že jsme se nezmohli na žádný tužší odpor,“ zlobil se trenér Jihočešek René Kumpán. „Soupeř využíval našich chyb, špatně jsme si nahrávali v útočné fázi a Olomouc nás trestala z rychlých brejků,“ lamentoval.

„Splnil se nám záměr utkání rozhodnout hned v prvních minutách. Chtěli jsme rychle utéct a zbytečně se s Jindřichovým Hradcem netahat. Po patnácti minutách, když jsme vedli o osm branek, soupeř trochu rezignoval a rozdíl neustále narůstal, což bylo velmi příjemné,“ řekl k drtivému úvodu svého týmu olomoucký kouč Libor Malínek. Jeho svěřenkyně ještě do poločasu stihly své vedení navýšit na rozdíl jedenácti branek, do šaten se šlo za stavu 18:7.

Do druhé půle tak domácí kormidelník mohl v klidu poslat do branky Lucii Raškovou a následně i Irenu Kozákovou, příležitost dostaly rovněž všechny hráčky, které měl Malínek k dispozici, a všechny, kromě Lucie Fabíkové, která se brzy zranila, si připsaly alespoň jednu branku.

Jindřichův Hradec nekladl prakticky žádný odpor, věren svému stylu hrál velmi tvrdě, za což ale často pykal vyloučeními. Těch nakonec hráčky od Vajgaru nastřádaly rovných deset. Zora ve druhém poločase hrála v exhibičním tempu a utkání dovedla až do suverenní výhry.

„Vycházely nám rychlé útoky. Nebyly to úplně ty klasické na jednu nebo dvě přihrávky, ale vedli jsme je celým družstvem a druhá vlna pracovala výborně. Pak jsme se dostávali do vyložených šancí a dávali jsme branky. To nám umožnilo nehrát postupným útokem do tvrdé jindřichohradecké obrany,“ viděl hlavní pozitivum ve hře svých děvčat Malínek.

Zato Kumpán byl přístupem svého týmu velmi zklamán. „Domácí vyhrály jednoznačně zaslouženě. Utkání jen dokumentovalo náš aktuální stav, bylo to podobné jako před týdnem s Bánovci,“ připomněl minulou porážku, podobně krutou, Jindřichův Hradec totiž v Bánovcích prohrál 35:13. Z Olomouce si nakonec odvezl ještě větší debakl.

„Je to ostudná prohra. Daleko víc než výsledek mě mrzí, jakým způsobem jsme se prezentovali. Byl to naprosto odevzdaný výkon,“ krčil rameny trenér Jindřichova Hradce.

Domácí lodivod na závěr projevil úlevu s přicházející dlouhou přestávkou, kterou vyplní jen čtvrtfinále českého poháru, jež je na programu 11. prosince.

„Naše marodka je obrovská, navíc se po dvou minutách zranila Lucka Fabíková. Jsem rád, že ten podzim máme za sebou. Teď potřebujeme přes listopad a prosinec doléčit šrámy, abychom v lednu mohli opět nastoupit v plné síle,“ doplnil Malínek.

DHK Zora Olomouc – TJ Házená Jindřichův Hradec 43:18 (18:7)

Rozhodčí: Bečička, Horák. Vyloučení: 3 – 10. 7m hody: 11/9 – 1/1. Diváků: 150.
DHK Zora Olomouc: Raníková, Rašková, Kozáková – Hejtmánková 8/2, Růžičková 9, Kulíšková 4/2, Vocilková 3, Remešová 2, Samcová 4, Severová 3, Huráňová 5/4, Gebreselassie 5/1, Fabíková. Trenér: Libor Malínek.
Jindřichův Hradec: Bezpalcová, Březinová, Břížďalová – Horečková, Kohoutová 5, Hroníčková, Eliášová 1, Zbožínková 3, Matoušková, Pilařová 3, Bubeníková 3, Krupicová 2/1, Jonová 1. Trenér: René Kumpán.