VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Raníková se po zranění vrací do brány Zory

Olomouc -Za rok 2007 byla vyhlášena nejlepší házenkářkou česko-slovenské WHIL. Své kvality Barbora Raníková (*1985) prokazovala i v úvodní části této sezony. Pak ji však opět přibrzdilo zranění a dlouhodobé problémy se zády.

28.11.2008
SDÍLEJ:

Brankářka Raníková připravena k zákroku.Foto: DENÍK/Miloslav Jančík

„Mrzí mě, že jsem holkám nemohla v těžkých zápasech pomoci. Ale nedalo si nic dělat, zdraví je přednější,“ říká ještě posmutněle. V těchto dnech se ovšem vrací na palubovku a bude moci opět přivádět nejlepší střelkyně Interligy do beznaděje.

Problémy se zády jsou zažehnány, snad

Jak to vypadá s vaším zraněním? Zoře i reprezentaci už chybíte téměř dva měsíce. Kdy vás diváci uvidí znovu na hřišti?
Byla tam taková nešťastná shoda náhod, že na odvetě PVP v Bělorusku jsem dostala úder do hlavy a v důsledku toho se mi rozsypala celá záda. Takže to navazovalo na zranění, co jsem měla předtím. Chtělo to hlavně klid a posílit zádové svalstvo. Samozřejmě mě hodně mrzí, že jsem nemohla holkám pomoci třeba v poháru. Ale nedalo se nic dělat, zdraví je přednější.

Kdy se zapojíte do plné tréninkové zátěže a budete trenéru Krejčířovi k dispozici?
V pondělí už začnu s normálním tréninkem. Teď jsem zatím hlavně posilovala, aby se nestalo, že nastoupím do brány a rozsype se to znova.

Nicméně spoluhráčky se s vaší absencí dokázaly vypořádat, brankářky Vyhlídalová a Kozáková vás dokázali zastoupit a tým si vybojoval účast v osmifinále PVP. Jak se vám na to dívalo z tribuny?
Já jsem hlavně strašně ráda, že to holky zvládly. Protože to vůbec nebyly lehké zápasy a sama jsem byla docela překvapená, že přes Pančevo se postoupilo takhle hladce. A jsem ráda, že už snad další kolo stihnu.

Takže se dá očekávat, že budete připravena nastoupit už 7. prosince v Interlize na Slavii?
Na Slavii se moc těším. Určitě už budu chtít hrát a nějak vstoupit do toho zápasu.

Pro vás to utkání bude mít speciální náboj, právě ze Slavie jste do Olomouce přišla…
Bude, znám tam hodně hráček. I když oni teď hodně omlazovaly a je tam spousta holek, se kterýma už jsem se v týmu nepotkala. Ale něco jsme proti nim už odehrály, znám je i z videa.

Slavia Praha byla před sezonou hodně ambiciózní, nicméně zůstala trošku za očekáváním a je v tabulce až sedmá. Čím si to vysvětlujete?
Hodně se na tom podepisuje právě to, že je tam mladý, nezkušený tým. Navíc měli ze začátku těžký los, hrály hned proti těm nejlepším. Já si nemyslím, že by na tom byly nějak špatně. Rozhodně to nebude lehký zápas.

Na Zoře se před reprezentační pauzou hodně podepisovala únava, která se promítla hlavně v ligových zápasech ve Veselí, kde remizovala nebo při prohraném domácím zápase s Trenčínem. Teď mají spoluhráčky dostatek času nabrat nové síly. Bude právě liga tím, kde budete chtít zabrat nejvíc?
Samozřejmě se budeme muset teď soustředit hlavně na ligu. V tom volnu si snad holky odpočinuly i psychicky a teší se na balón. Budou mít velkou chuť hrát.

Reprezentační předkvalifikace a nový styl trenéra Tkadlece

Ne všechny spoluhráčky si mohly dopřát zaslouženého odpočinku, kvarteto Tomečková, Salčáková, Hrbková, Spíchalová je s reprezentací na předkvalifikaci v Nizozemsku. Vás tam nepustilo zranění, mrzí vás to?
Mrzí mě to hodně. Moc jsem chtěla jet a nějak vypomoct týmu, aby postoupil do kvalifikace. Ale pozorně to sleduju. Bohužel se jim nevydařil první zápas proti Litvě, teď už to bude velmi těžké. Nezbývá než vyhrát všechny ostatní zápasy, protože postupuje jenom jeden.

V onom zápase proti Litvě sáhl trenér Tkadlec k tomu, že do druhého poločasu změnil systém obrany z 6-0-0 na 1-2-3, což je pro reprezentaci přeci jen novum a není to příliš zažité. Mohlo právě tohle mít vliv na nepříjemnou porážku?
Je pravda, že to děvčata nemají zažité. Ale trenér Tkadlec toho chtěl využít jako momentu překvapení. Při tomto rozestavení totiž obrana získá hodně balónů a je to styl, který může rozhodovat, když se láme utkání. Je to ale velice fyzicky náročné a holky to nemají ještě příliš natrénováno.

Není tajemstvím, že existují jisté rozpory mezi trenérem Tkadlecem a některými házenkářskými kruhy, ale i širší veřejností. Několik zkušených hráček se vzdalo reprezentace. Jak vnímáte takovou situaci, kdy trenér národního mužstva nemá všeobecnou podporu?
Hodně tomu přidalo, že nemá až takové zkušenosti. A to se nelíbí spoustě zkušenějším trenérům. Ale pan Tkadlec má takovou koncepci, že by se chtěl přiblížit moderní evropské házené. Je to jenom o tom, aby mu hráčky důvěřovaly a dělaly to, co po nich chce.

Z hráček Zory se zatím nejlépe daří Romaně Tomečkové. Proti Litvě dala sedm branek, s Řeckem dokonce deset. Čekala jste, že právě Tomečková bude nejlepší střelkyní týmu, nebo je to pro vás překvapení?
Romča dává v každém zápase hodně gólů, takže mě to moc nepřekvapuje. Je to dané i tím stylem, kvalitní obrana a rychlá hra do křídel a do trháků. To má Romča zvládnuté perfektně.

Zora Olomouc mezi evropskou špičkou?

Zoru po postupu přes Pančevo čeká osmifinále PVP. Tam už na vás s jistotou čeká velmi kvalitní tým, který vzejde z Ligy Mistrů. Ať už to bude Podgorica, Kodaň nebo Elda. Jak vidíte šance Zory v konfrontaci s evropskou špičkou? Je vůbec v silách českého týmu postoupit do závěrečných bojů v evropském poháru?
To nevím, jestli je to v našich silách. Každopádně půjde o strašně těžké zápasy a my se samozřejmě ze všech sil popereme abychom něco uhrály a třeba i postoupily.

Třeba Michalovce dokázaly v PVP vyřadit francouzský špičkový tým Le Havre. Není to důkaz o tom, že to jde?
Určitě je to možné, dostat se i přes špičkového soupeře. Ale my musíme hlavně makat, nechat na hřišti všechno a pak uvidíme.

Když to vezmeme z druhé strany, tak co třeba konkrétně Zoře chybí do evropské elity?
Myslím, že víc zkušených hráček. Máme tady vesměs tři čtyři zkušené hráčky a zbytek jsou sice talentovaná, ale přeci jen ještě nezkušená děvčata, kterým chybí právě ty těžké zápasy proti nejlepším celkům.

Lenka Černá - víc než protihráčka

U reprezentace působí jako asistentka vaše bývalá spoluhráčka a trenérka, legenda české házené a v současné době vlastně i protihráčka, která stále chytá za Veselí, Lenka Černá. Jste s ní v kontaktu?
Na to, že jsme teď protihráčky, tak se s Lenkou vídám velice často. Ale pro mě je víc, než bývalá spoluhráčka nebo trenérka. Ona je jakoby moje adoptivní matka. (smích) Máme spolu skvělý vztah, bavíme se o spoustě věcech, o nároďáku i ligové soutěži.

Zranění vás připravilo o vzájemnou konfrontaci s Lenkou Černou ve Veselí, předpokládám, že to asi hodně mrzelo.
Určitě, já jsem se těšila, že budu moct nastoupit do zápasu proti ní. Ona mi vyhrožovala, že mi dá gól přes celé hřiště. Kvůli těm zádům to bohužel nevyšlo. Ale na jaře to bude ještě větší motivace, protože je budeme mít doma. Na to se moc těším.

Neutahuje si z vás, když je Veselí v lize před vámi?
To víte, že utahuje. (s úsměvem) Hlavně ji teď naštvalo, že se vedení Zory vyjádřilo, že Veselí už nezíská do konce sezony ani bod. Takže má o motivaci víc. A my jsme pro ně největší soupeři.

Veselí bylo i vaším soupeřem v posledním českém finále, i přesto se zdá, že od té doby ještě trošičku vyrostlo. Je za tím právě příchod Lenky Černé?
Jednoznačně. Ona má strašně moc zkušeností, mladým holkám poradí i co se týče střelby, kličky, cokoliv. Dokáže řídit obranu a prakticky celou šestku. Takže jim dala určitě hodně moc a navíc nepustí žádné góly. To se taky promítne do výsledku.

Zahraničí? Přednější je škola

Podobně jako mnoha dalším spoluhráčkám vám začíná zkouškové období. Jste ve třetím ročníku právnické fakulty. Jak je těžké to skloubit s vrcholovou házenou? Je to třeba tak, že jedete na zápas a v autobuse drtíte skripta?
Studujeme prakticky všechny, takže když se někam jede, všechny do toho hledíme. Ale skloubit se to dá. Zvládla to spousta holek před náma, tak proč bychom to nezvládly my.

Vy to máte trošičku těžší, než třeba studentky FTK. Na právech se asi nedá očekávat žádná benevolence ze strany kantorů.
To tedy žádná není. Musím se učit, když to jde. Kolikrát ani v noci nespím, protože se to prostě naučit musím.

Co se házené týče, neláká vás zahraniční angažmá?
To určité láká. A jednou bych to chtěla zkusit. Ale teď je pro mě přednější škola. Uvidíme, třeba se nedostanu na magisterské a budu moci odejít. Navíc pro brankářky není problém odejít až v pozdějším věku, takže doufám, že se to jednou podaří.

Máte už nějaké nabídky?
Nějaké už se vyskytly. Byla tam Francie, Německo, Norsko nebo Slovinsko. Yeliz Özel (jedna z nejlepších hráček světa, pozn. aut.) mi kdysi dokonce nabízela, abych za ní šla do Istanbulu. Ale teď bych chtěla hlavně dostudovat.

Martin Dostál

28.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Ostatní strojírenští technici Samostastný technik 20 000 Kč Ostatní strojírenští technici Samostastný technik zkušebny. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Jana Sigmunda č.p. 313, Lutín., Požadavky: VŠ, strojního zaměření, specializace fluidní inženýrství nebo hydraulické a pneumatické stroje. Pracovník realizuje měření hydraulických výkonových parametrů čerpadel, měření vibrací, teplot a akustického tlaku, zpracovává technickou dokumentaci z výsledků těchto měření. Provádí základní diagnostické činnosti pro detekci typických závad strojního zařízení. Součástí práce je také údržba a kalibrace měřících přístrojů., První kontakt POUZE telefonicky nebo mailem.. Pracoviště: Sigma group a.s., Jana Sigmunda, č.p. 313, 783 49 Lutín. Informace: Jarmila Hanáková, +420 585 651 104-5,606 775 500. Výroba - Výroba Strojírenští technici projektanti, 40 000 Kč Strojírenští technici projektanti, konstruktéři Senior Konstruktér - vedoucí konstrukčního oddělení. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 40000 kč, mzda max. 60000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Společnost AROJA XORFEX s.r.o. www.arojaxorfex.com hledá do svého týmu kolegu - seniora konstruktéra, který povede konstrukční vývojovou kancelář pro stavbu strojů a zařízení. , Vyvíjíme, vyrábíme a uvádíme na trh špičkové stroje v oblasti ink-jet technologie a 3D tiskárnen a potřebujeme kolegu, který svými zkušenostmi podpoří náš růst., Musíte být odpovědný, tvůrčí, důkladný, precizní a chtít pracovat v týmu. Budete velmi úzce spolupracovat s jednatelem společnosti. , Požadujeme velmi dobré zkušenosti z konstrukce strojů, dobré znalosti modelování v 3D software nejlépe Solidworks, angličtinu na komunikativní úrovni výhodou, řidičský průkaz skupiny B. , Zkušenost s vedením konstrukční kanceláře alespoň 3 roky. , Jsme společnost, která si Váží svých zaměstnanců a nabízíme velmi zajímavou práci s motivační složkou. Přijďte za námi a pojďte tvořit jedinečné stroje a technologie - rádi Vám vše vysvětlíme. , Nabízíme základní plat 30 - 40 tis. Kč měsíčně + až 20 tis. Kč měsíční motivační složku a stravenky v hodnotě 100 Kč za každý den. , Váš životopis pošlete prosím na e-mail tomas.w@arojaxorfex.com nebo volejte 777987045 , Těšíme se na Vás , Ing. Tomáš Wolf. Pracoviště: Aroja xorfex s.r.o. ústín, 783 46 Těšetice. Informace: Tomáš Wolf, +420 777 987 045. Informační technologie - Informační technologie Specialista výpočetní 18 000 Kč Specialisté v oblasti prodeje a nákupu informačních a komunikačních technologií Prodejce mobilních telefonů s možností růstu. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Pasteurova č.p. 905/10, Olomouc., Do prodejny MT a příslušenství Mobil Maják v OD Senimo přijmeme pozitivního a ochotného prodejce. Baví vás komunikace s lidmi a v žilách vám koluje obchodnická krev? Uspokojuje Vás dobře odvedená práce a rád/a si vyslechnete pochvaly od klientů? Pak vás tato pozice bude velice bavit., Náplň práce: , Prodej mobilních telefonů a příslušenství (obaly, kabely, nabíječky, baterie, power banky atd.), lepení tvrzených skel a fólií, komunikace se zákazníky, příjem a výdej reklamací/servisů, objednávání zboží u dodavatelů, výdej objednaného zboží zákazníkům, práce s pokladním systémem, naskladňování zboží, drobná výpomoc zákazníkům s nastavením telefonů, zálohování dat atd., Požadujeme: , Příjemné a ochotné vystupování, komunikační schopnosti na vysoké úrovni, schopnost rychle se učit, dobrou znalost práce s počítačem a vyhledáním na internetu, pokročilou orientaci v oblasti mobilních telefonů, pozitivní přístup., Nabízíme: , Nástupní plat 18000-25000 podle zkušeností + bonusy za výsledky. Po zkušební době odměna formou procent ze zisku, práci na hlavní pracovní poměr, práci v mladém kolektivu, možnost růstu na pozici vedoucí/ho prodejny., O nás:, Jsme rostoucí firma se startupovým duchem, vyznáváme férový přístup k zákazníkům a práce nás baví. Zakládáme si na přátelských vztazích s klienty., První kontakt POUZE telefonicky nebo mailem.. Pracoviště: Codaruina s.r.o. - prac. mobilmajak.cz od senimo, Pasteurova, č.p. 905, 779 00 Olomouc 9. Informace: Miroslav Hoza, +420 777 023 637. Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 7 165 Kč Uklízeči a pomocníci v hotelích, administrativních, průmyslových a jiných objektech Uklízeč/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 7165 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Dvorského č.p. 115/33, Olomouc - Svatý Kopeček. Prac. doba: 14:00 - 18:00 hod., První kontakt je možný POUZE telefonicky nebo mailem.. Pracoviště: Základní škola a mateřská škola olomouc, dvorského 33, příspěvková organizace, Dvorského, č.p. 115, 779 00 Olomouc 9. Informace: Jan Kolisko, +420 585 385 357.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vyberte gól kola

Vyberte GÓL 10. kola! Tady jsou nejhezčí trefy Krajského přeboru

Krajský přebor na videu

Krajský přebor na VIDEU! Podívejte se na sestřihy 10. kola

Zabiják Irgl a pevná obrana. Mora zkazila novým koučům Boleslavi premiéru

Další těžká bitva s tříbodovou tečkou. Po domácí výhře nad Plzní se Mora z plnohodnotného vítězství radovala i na ledě trápící se Mladé Boleslavi, které nepomohla ani změna trenérů. O výhře Kohoutů rozhodl osmým gólem v sezoně famózní Zbyněk Irgl.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Komunální volby do zastupitelstev obcí 2018 (5. a 6. října 2018)
Seznam kandidátů, jak se volí v komunálních volbách, zpravodajství, výsledky komunálních voleb 2018 a přehled možných koalic v zastupitelstvu vaší obce. Volby do magistrátu a zastupitelstva krajských měst (Praha, Brno, Plzeň, Ostrava, České Budějovice, Jihlava, Hradec Králové, Pardubice, Olomouc, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Liberec, Zlín)

Senátní volby 2018 (1. kolo 5. a 6. října 2018, 2. kolo 12. a 13. října 2018)
Aktuální složení Senátu, seznam kandidátů do Senátu, výsledky senátních voleb 2018 pro volební obvody: Sokolov, Chomutov, Rokycany, Domažlice, České Budějovice, Praha 12, Praha 4, Praha 8, Praha 2, Litoměřice, Teplice, Jablonec nad Nisou, Mladá Boleslav, Benešov, Chrudim, Náchod, Svitavy, Třebíč, Břeclav, Brno-město, Prostějov, Šumperk, Opava, Ostrava-město, Karviná, Vsetín, Zlín.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT