Velká hádanka okvalitách soupeře, nabrala vúvodu nečekané řešení, když domácí tým se jednoduše dostal do tříbrankového vedení. Ale Braile stačily tři minuty na to, aby ukázala pěti stovkám diváků, jaký že to bude zápas, když utkání otočily na 3:4.

Ve stejném duchu se pak hrálo vpodstatě celé utkání– domácím se dařilo trpělivě budovat několikabrankové vedení, ale pak oněj vždy během chvilky přišly. Rumunky těžily především ze své rychlosti a jejich akce pravidelně končily až uvolné hráčky na brankovišti. V16.minutě vedly Hanačky po sedmičce Tomečkové 8:5, ale už za pár minut zase prohrávaly 10:12, do šaten se však šlo za vyrovnaného stavu13:13.

Ve druhém poločase to byl právě domácí tým, kdo dlouho držel skóre ve své moci, ale vždy chyběl krůček ktomu, aby soupeři odskočil na uklidňující rozdíl pěti šesti branek. Za stavu 18:15 přišla zbytečná ztráta a deset minut před koncem při vedení 25:22 zase nevyšel drzý oblouček Hrbkové ze sedmičky. Hned po něm pak přišlo možná zbytečné vyloučení Stuchlové, během kterého Braila třemi brankami srovnala ze stavu 25:22.

Přesilovku pak měly ještě Olomoučanky, ale poslední minuty režírovala dalšími dvěma brankami nejlepší hráčka soupeře Branisteová. Dámy ještě mohly srovnat ze sedmičky tři vteřiny před koncem, ale Romana Tomečková svůj pokus namířila nad pravou šibenici.

Utkání, které se většinu času odvíjelo pro domácí tým, tak nakonec se štěstím zmizelo na jih, až do daleké dunajské delty. „Nezklamali jsme, odehráli jsme dobré utkání, bohužel snešťastným koncem. Vzávěru nám chybělo malinko sil,“ litoval trenér DHK Lubomír Krejčíř.

Odveta se hraje vRumunsku za týden 16.února (11.00).

DHK Zora Olomouc– Dunarea Braila 26:27 (13:13)

Nejlepší střelkyně: Tomečková 7/3– Braniste 8, Moise 8/4. Rozhodčí: Jaskins, Zabko (Lotyšsko). Vyloučení: 3:6. ČK: Beremoiu. Sedmičky: 7/4:4/4.

DHK: Raníková, Černá– Tomečková 7/3, Hrbková 4/1, Šašková 3, Hejtmánková 3, Dostálová 3, Spíchalová 2, Vašková 2, Marcišová 1, Stuchlová, Kovačíková, Kňourková, Salčáková. Trenér Lubomír Krejčíř.

Miloslav Jančík