V sobotu v Praze utekl olomouckému celku začátek utkání. Zora ve druhém poločase mocně dotahovala až osmigólovou ztrátu, přiblížila se dokonce na rozdíl dvou branek, jenže šance na vyrovnání nevyužila a slávistky si vítězství a bronzové medaile pohlídaly.

„Do utkání jsme vstoupili ustrašeně a trvalo nám, než jsme se nastartovali," litoval olomoucký trenér Jan Bělka.

Zora, která na domácí palubovce v prvním souboji se Slavií padla o jediný gól, se tak musela vzdát svého medailového snu. „Šance na bronz rozhodně byla. Výsledky obou zápasů byly vyrovnané a Slavia byla šťastnější," konstatoval kouč Bělka.

Jeho tým však dokázal splnit předsezonní cíle. Z šestého místa v interlize postoupil do českého play-off, ve kterém ale narazil na nejlepší český celek, mistrovský Baník Most, který obě utkání zvládl poměrně suverénním způsobem.

„Myslím, že jsme v play-off ostudu neudělali. Mrzí nás ale, že jsme si nesáhli na medaile, protože byly daleko blíž než třeba v minulých letech," přiznal olomoucký trenér Jan Bělka.

Ten by rád v nastoleném trendu pokračoval dál a s týmem Zory udělal v příští sezoně další krok směrem vzhůru. „Rádi bychom se o to pokusili. Třeba se medailí dočkáme v příští sezoně," věří kouč házenkářek Zory.

DHC Slavia Praha – DHK Zora Olomouc 30:26 (17:12)

Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. Sedmimetrové hody: 4/4 – 2/2. Vyloučení: 1:0. Diváků: 150. Konečný stav série: 2:0.

Slavia Praha: Kudláčková, Satrapová – Chmelařová 3, Motejlová, Rezlerová 1, Franková 1, Pešková, Rajnohová 7, Jonášová 2/1, Kordovská 3, Pokorná 2, Jedličková, Keclíková 4/1, Stellnerová 7, Chlupová. Trenérka: Kateřina Keclíková.

Olomouc: Derzsiová, Rašková, Dederlová – Růžičková 3/1, Sovová, Berová 3, M. Salčáková 1, V. Fryčáková 2, Dostálová 4, Severová 2, Kubáčková 4/1, Salašová 2, Kalová 2, K. Salčáková, Ždánská, Gebre Selassie 3. Trenér: Jan Bělka.