Domácí hráčky zvládly neuvěřitelně dramatickou koncovku na výbornou a vyhrály 24:23, vítěznou branku vstřelila patnáct vteřin před koncem Iveta Luzumová.

„Celý zápas jsme šly za vítezstvím. Pořád si nedovedu vysvětlit, co se s námi v posledních minutách stalo,“ nechápal ještě s denním odstupem závěrečný výbuch svého týmu trenér Zory Libor Malínek.

„Udělaly jsme v závěru celou řadu hrubých chyb, ještě dvacet vteřin před koncem jsme šly do útoku a mohly jsme rozhodnout, místo toho jsme daly míč do ruky Luzumové a ta rozhodla,“ litoval osudového momentu.

Olomoucké hráčky ještě dlouho po konci zápasu seděly na hřišti a nevěřily, že tak dobře rozjetý zápas ještě stihly ztratit. Od prvních minut byly ve vedení, jejich poctivá obranná hra nesla ovoce a do šaten šly za stavu 10:11.

„Velice dobře jsme se na Písek připravili. V čele s opět vynikající Raníkovou jsme dobře bránili, a přestože nám v útoku dělala problémy vysunutá obrana domácích 1 – 2 – 3, dokázaly jsme se prosazovat,“ komentoval průběh utkání Malínek.

Náskok si jeho svěřenkyně udržovaly i ve druhém poločase, do skvělé formy se rozstřílela především Kateřina Růžičková, která si už ve druhém zápase po sobě připsala deset branek, výborný výkon předvedla tradičně i Lucie Fabíková a Veronika Hejtmánková.

Po brance Fabíkové v 56. minutě byl stav 19:23 a nic nenasvědčovalo tomu, že by měly prohrát. Jenže Luzumová dvěma rychlými brankami snížila na 21:23 a vzápětí Janoušková dokonce na 22:23. Tento stav držel až do poslední minuty, výhru Zory mohla pojistit Kubáčková, jenže trefila pouze břevno písecké branky.

A tak udeřilo na druhé straně, kde ze sedmimetrového hodu vyrovnala Vyhnalová. Olomoučanky však měly ještě necelou půlminutu, aby vedení opět strhly na svoji stranu. Jenže chybovaly v rozehrávce, kterou vystihla domácí hrdinka Luzumová a z rychlého útoku vstřelila rozhodující branku utkání.

„Je to obrovská škoda,“ řekl Malínek, který si dobře uvědomuje, že zápas byl velmi důležitým soubojem o poslední postupové místo do českého play-off. Právě Písek totiž bude Zoře zřejmě největším soupeřem. „Mohly jsme jim odskočit na čtyři body a být v klidu. Místo toho se na nás dotáhl,“ přemítal nad posuny v tabulce. „Na druhou stranu prohra o gól není propadák a na jaře hostíme Písek doma,“ neztrácel naději.

Už ve středu Zora hostí v posledním interligovém utkání roku 2010 Jindřichův Hradec. Podle Malínka bude velmi těžké krutou porážku rozdýchat. „Obávám se, že se to na nás trochu podepíše. Ale musíme bojovat a pokusit se Hradec porazit, nic jiného nám nezbývá,“ doplnil.

Sokol Písek – DHK Zora Olomouc 24:23 (10:11)

Rozhodčí: Pavlát, Pešek. Vyloučení: 1 – 1. 7m hody: 2/2 – 3/2. Diváků: 310.

Písek: Skálová, Vařečková, Káplová – Vrabcová, Borovská 5, Vyhnalová 4/2, Salačová, Rusfelová, Luzumová 9, Janoušková 1, Veselá, Stellnerová 1,Dvořáková 3, Krouská 1. Trenér: Jan Salač.

Olomouc: Raníková, Rašková – Hejtmánková 3, Růžičková 10/2, Vocilková 1, Samcová, Severová, Kubáčková, Huráňová, 2, Spíchalová 2, Gebre Selassie, Fabíková 2. Trenér: Libor Malínek.