Vstup do utkání domácímu celku vůbec nevyšel. Zora marně dobývala zlínskou obranu a v polovině prvního poločasu prohrávala hrozivým skóre 2:9. „V prvním poločase to byla z naší strany opravdu tragédie. Tam už jsem skoro nedoufal. Když jsme se prosadili před obranu, tak jsme šanci neproměnili,“ prohlásil olomoucký trenér Libor Malínek.

Jeho svěřenky dlouho nemohly najít recept na výborně chytající Mahďákovou a rychlonohé zlínského házenkářky v čele s Kristýnou Salčákovou. Olomoucký celek zase držela Lucie Severová a i díky ní se domácímu celku podařilo do poločasu snížit na přijatelný rozdíl tří branek.

Druhé dějství ale nabídlo zcela odlišnou podívanou. Olomoucké házenkářky nasázely zkraje poločasu čtyři branky v řadě a po brejku Huráňové vedly 13:12. „Holkám jsem o poločase promluvil do duše. Hrozně to ze začátku prožívaly a nehrály uvolněně. Ve druhé půli to už bylo o něčem jiném,“ uvedl Malínek.

Koncert v závěru

Pak se ale už skóre přelévalo ze strany na stranu. Zlín si znovu vypravoval dvougólové vedení, ale poslední desetiminutovka se proměnila v olomoucký koncert.

„Nezvládli jsme přesilovku, ve které jsme nedali gól. Zápas začal mít naprosto stejný průběh jako náš poslední souboj s Veselím. Utkání jsme měli pod kontrolou, ale pak jsme si jej prohráli sami,“ zlobil se zlínský kouč Dušan Poloz, jehož tým zaznamenal ve druhém poločase pouhých šest branek.

Zora ze stavu 15:17 otočila na konečných 21:18 a do sobotní zlínské odvety si poveze mírný náskok. „Jak jsem říkal holkám v šatně – prohrát v evropském poháru na venkovním hřišti o tři branky není tak špatné,“ smál se Poloz.

Olomoucký tým si po skvělém zápase se Slavií připsal cenný skalp Zlína. Na Hané tak panuje spokojenost „Rozhodla naše bojovnost. Herně na tom nejsme lépe než Zlín, ale měli jsme větší vůli po vítězství,“ dodal Malínek.

DHK Zora Olomouc – HC Zlín 21:18 (9:12)

Rozhodčí: Dvorský, Sivák. 7m hody: 5/4 – 2/1. Vyloučení: 2 – 4. Diváků: 150.
Zora: Raníková – Hejtmánková 4/4, Růžičková 2, Kulíšková, Vocilková, Remešová, Kelarová, Severová 4, Kubáčková 4, Spíchalová 2, Huráňová 3, Gebre Selassie 2. Trenér: Libor Malínek.
Zlín: Mahďáková, Vyhlídalová – Adámková, Růčková 2, Poznarová 3/1, Brzosková, Šviráková, Hradilová, Marčíková 1, Budayová 2, Hrbková 4, Salčáková, Pospíšilová, Marčíková 1. Trenér: Dušan Poloz.