Jasno bylo už po prvním poločase, který domácí tým vyhrál o devět branek. „Nebylo to tak hrozné, ještě minutu před poločasem jsme prohrávali o šest branek, ale pak přišla chyba rozhodčího a dvě naše netaktické rozehrávky a rázem to bylo o devět,“ vysvětlil trenér DHK Olomouc Lubomír Krejčíř.

Ani po přestávce se zázrak nekonal, domácí tým bez problémů dovedl utkání k výhře. „Po hromobití v šatně právě kvůli závěru jsme přece jen podali malinko taktičtější výkon a ubral i soupeř. Ale Michalovce potvrdily, proč jsou absolutní elitou. Byly k neudržení a předvedly špičkovou formu. Měly především vynikající rychlý útok, který jsme nezvládali bránit, i když jsme se na něj připravovali,“ přiznal trenér Krejčíř.

Interliga házenkářek dnes pokračuje čtyřmi zápasy. Část osmého kola se předehrává kvůli víkendovým pohárovým zápasům. Ten čeká i olomoucké hráčky, a proto se dnes poměří doma s Jindřichovým Hradcem.

Nováček interligy je zatím velkým překvapením. V domácím prostředí ze čtyř utkání ztratil jen jediné, o gól s Trenčínem, jinak porazil Banskou Bystricu, Nitru a v neděli i úřadujícího mistra Slavii. Venku už se mu tolik nedaří, ze tří zápasů má tři porážky.

„Za jejich výsledky je několik věcí. Jednak doplnění týmu o zkušené Kupkovou a Kantůrkovou, podpora diváků, vůle a nováčkovský entuziasmus,“ myslí si trenér DHK Lubomír Krejčíř. „Každopádně my jdeme do utkání s cílem bodovat,“ dodal kouč.

K utkání by měly vyběhnout všechny olomoucké hráčky, sobotní utkání v Michalovcích nepřineslo kromě porážky žádné zdravotní trable. Interligový souboj začne v hale Zory od 18 hodin.