Olomoucké dámy zápas proti mosteckým Černým andělům odehrály dobrý zápas a českého zástupce v evropské soutěži hodně potrápily. Stav byl dlouho vyrovnaný, nakonec hosté po poločase vedly o dvě branky.

I po přestávce domácí tým srdnatě bojoval, bylo to o jednu, dvě branky ve prospěch Mostu. Ale nakonec se lídr tabulky přece jen dokázal utrhnout a o čtyři branky vyhrál. Hlavně zásluhou Szarkové, která nastřílela 11 branek.

„Myslím, že jsme hrály celkem dobře, bojovaly jsme jedna za druhou, snažily jsme se. Nakonec to bylo rozdílem čtyř branek, což není úplně špatné,“ řekla Tatiana Gajdošíková, levá spojka DHK Zora Olomouc.

„Chtěly jsme vyhrát, je to trošku smůla. Most neměl svoji obvyklou formu, dalo se to zlomit. Třeba tak, jako když jsme doma hrály proti Michalovcům, tam se nám to podařilo. Snad se to povede příště,“ podotkla.

Oba trenéři byli po utkání spokojeni. Domácí za dobrý výkon, hostující za vítězství.

„Gratuluji soupeři k výkonu. To je přesně ta aktivní házená, která se proti nám hraje, velmi dobře takticky zvládnutý zápas od domácích. Určitě to bylo velmi zajímavé i pro diváky. Vyhráli jsme, jsem spokojený,“ řekl trenér Mostu Peter Dávid.

„Samozřejmě kádry družstev jsou odlišné. Naše děvčata zápas zvládla. Měli jsme problémy se sestavou, hráli jsme bez pravých křídel, na jednu střední spojku. Bylo dost těžké dát mančaft trošku dohromady na zápas. Týmu musím za výkon poděkovat. Myslím, že soupeř, kdykoliv potřeboval trošku nastartovat vyšší obrátky, tak to dokázal, i přes naši snahu. Mostu přeju úspěch v pohárové cestě,“ řekl kouč DHK Zora Jan Hegar.

DHK Zora Olomouc – DHK Baník Most 20:24 (9:11)

Nejvíce branek: Gajdošíková 5/1, Fryčáková 3, Salčáková 3 – Szarková 11/1, Zachová 3, Kovařová 3. Rozhodčí: Jiří Králíček, Milan Letev. Sedmimetrové hody: 3/2 – 1/1. Vyloučení: 2:6.

Autor: Petr Pelíšek