Vsestavě Zory chyběla Barbora Stuchlová a především nejlepší střelkyně Martina Šašková. Absence byly znát především vúvodu utkání, kdy seOlomoučanky chvílemi po sobě vútoku jen bezradně dívaly. Jejich nervozitu tou dobou klidnila výbornými zákroky brankářka Černá a nepouštěla Slávistky dále, než na jednu branku.

Po dvaceti minutách skončil hostujícím hráčkám čas hrátek, když Hrbková poprvé poslala Zoru do dvoubrankového vedení. Třetí desetiminutovku vyhrály domácí hráčky 7:2 a vytvořily si důležitý pětibrankový náskok.

Přestávka však měla blahodárný vliv na obranu Slavie aHanačky se začaly vútoku zase trochu trápit. Náskok se postupně ztenčil jen na tři branky a každý gól byl pro domácí důležitý. Rozhodující okamžiky ale neměly sešívanou barvu. Za stavu 23:19 přišly vkrátkém sledu dvě vyloučení hostů, přičemž to druhé za špatné střídání, a plamínek naděje Slávistky uhasily samy.

„Jsem rád, že se rozdíl mezi oběma celky už není tak velký jako na začátku sezony, kdy jsme doma prohráli ojedenáct branek a ve finále poháru ošestnáct,“ hledal pozitiva kouč Slávistek Tomáš Kuťka. Jeho protějšek nemohl své svěřenky pochválit za oslnivý výkon.

„Jsem spokojený především svýsledkem, protože jsme se museli vypořádat sabsencemi dvou hráček. J velmi jednoduché vyhrát, když se vám daří, ale pro mě je cenné, že ikdyž nemáme optimální formu, tka se děvčata rvala ovítězství a po stránce nasazení splnila mé očekávání,“ dodal trenér DHK Lubomír Krejčíř.

DHK Olomouc– Slavia Praha 24:20 (14:9)

Nejvíce branek: Vašková 5, Dostálová 4, Hejtmánková 4/2– Kutlvašrová 5, Crhová 5/4. Rozhodčí: Bečička, Horák. Vyloučení: 3:5. Sedmičky: 3/2:5/4. Diváci: 300.

DHK: Černá, Raníková, Kozáková– Vašková 5, Dostálová 4, Hejtmánková 4/2, Spíchalová 3, Tomečková 3, Marcišová 2, Hrbková 2, Salčáková 1, Kovačíková, Selucká, Kňourková. Trenér Lubomír Krejčíř.