Po vánoční přestávce se potřebovaly Dámy ujistit, že podzimní forma neodešla. Hledaly se jen v prvním poločase se Zlínem, pak už soupeřky nestačily. Přesto trenér Lubomír Krejčíř krotil nadšení.

„Spokojený budu, až bude sezona za námi s výsledky, jaké si všichni přejeme,“ reagoval na výhru diplomaticky, ale vzápětí přiznal: „Je pravda, že to bylo poměrně jednoduché. Víc nás potrápil Zlín než Slavia ve finále, ale to i díky naší výrazně zlepšené hře v obraně.“

Finále bylo jasné už po prvním poločase, který Dámy vyhrály 16:6. „Nečekaly jsme, že to bude tak jednoduché, připravovali jsme se jako na každé jiné utkání. Trenér nám zdůrazňoval, ať neděláme blbosti. Přistoupily jsme k tomu zodpovědně a vedly jsme od začátku až do konce,“ libovala si s osmi brankami nejlepší střelkyně Michael Hrbková.

Možná i proto, že Dámy byly největším favoritem, se zdržely velkých projevů radosti, zlínská hala byla ušetřena i lepkavé sprchy šampaňským. „Takové výkony se od nás očekávají pokaždé. Jsme teď na pozici nejlepšího českého týmu, a kdybychom se s ostatními týmy trápily, tak by to nebylo dobré,“ přidala vysvětlení hráčka.

Vítězství přineslo olomouckému týmu nejen pohár, ale i šek na dvacet tisíc korun. „Doufám, že z toho něco uvidíme na výplatě,“ vtipkovala dobře naladěná Hrbková.

Zoru tlačí nad ostatní týmy kromě výkonů na hřišti i velká marodka jejich konkurentů Veselí i Slavie. Té ve finále chybělo sedm hráček v čele s Klárou Černou. „Česká část soutěže je definovaná, tam kralujeme poměrně jasně. Pokud si udržíme výkonnost, tak nás bude těžko někdo dohánět,“ myslí si Krejčíř.

„Potřebujeme ale získat body se slovenskými soupeři, což díky složitějšímu losu nebude jednoduché. Tyto zápasy by nás měly připravit i na evropský pohár. A to bude cíl, ke kterému teď budeme směřovat,“ vysvětlil kouč.

A nakolik byl spokojen s výkony svých hráček před pokračováním interligy? „Po odstranění drobných kosmetických vad by to mohlo vypadat slibně. Měli bychom se dostat do podzimní sportovní formy během čtrnácti dnů,“ dodal trenér Lubomír Krejčíř.