Hanačky měly potíže pouze v prvním poločase utkání se Zlínem. Předposlední celek interligy kladl favoritkám nečekaně tuhý odpor a v přestávce prohrával jen o dvě branky. „Fungovala nám velmi dobře obrana,“ liboval si zlínský kouč Luboš Amberský.

Po změně stran však Olomoucké hráčky přidaly v defenzívě a s podporou výtečně chytající brankářky Černé odskočily šňůrou sedmi gólů na stav 23:16. „Poztrácely jsme spoustu balonů a v závěru už nám začaly docházet síly,“ posteskl si Amberský, jehož svěřenkyně se před duelem potýkaly s virózou, a v první půlce se mu navíc zranila Grolichová.

Bezprostředně po utkání vyjádřil slovenský trenér ve službách Zlína zklamání z konečné výše porážky, po shlédnutí finále si však musel svůj pohled na semifinále poopravit. Zatímco jeho svěřenkyně stačily Hanačkám třicet minut, Slavie Praha výrazně zaostávala už od prvních minut a o vítězi nemohl v hale nikdo pochybovat.

Mladý tým Pražanek, který postrádal několik hráček základní sestavy, si vůbec nevěděl rady s obranou soupeřek a především skvělou gólmankou Černou. Olomoucké házenkářky navíc trestaly chyby Slavie z rychlých brejků a už v poločase si vypracovaly desetibrankový náskok, který po obrátce ještě navýšily.

„Děvčata si po prvním poločase duelu se Zlínem dala říct a poté předváděla dobrý výkon,“ pochvaloval si trenér Hanaček Lubomír Krejčíř.

Jeho protějšek Tomáš Kuťka soupeři k výhře sportovně poblahopřál. „Olomouc je jasně nejlepší český tým a ani v kompletní sestavě bychom na ni neměli,“ uznal Kuťka.

Vítězky získaly kromě prémie 20 tisíc korun ještě právo účasti v Poháru vítězů pohárů.

Výsledky - semifinále:


Zlín – Olomouc 21:30 (13:15)
Nejvíce branek Olomouce: Šašková 8, Stuchlová a Vašková po 5, Hrbková 5/3.

Veselí n. M. – Slavia Praha 22:23 (10:12)
Nejvíce branek: Handlová 8/4, Chmelařová a Kočí po 4 – Crhová 8/2, Medunová 6, Mouleová 4/1.

Finále:

Olomouc – Slavia Praha 32:16 (16:6)
Nejvíce branek: Hrbková 8/2, Šašková a Stuchlová po 7 – Krouská 4/2, Štolfová 4.