Pak byla soutěž zrušena a na svou obnovu čekala až do letošní sezony. Hanačky tak budou svůj tehdejší triumf obhajovat. Škoda že u toho nebude Veronika Hejtmánková, která na podzim předváděla skvělé výkony.

„Bohužel si Veronika na čtvrtečním tréninku poranila koleno a nebude hrát,“ prozradil trenér DHK Lubomír Krejčíř. „Chybět bude i Romana Tomečková, která je v trestu a navíc i na lyžařském kurzu se školou,“ doplnil kouč.

Šanci tak dostanou další hráčky. „Vzhledem k tomu, že nám bude chybět i Kňourková, tak budou hrát v podstatě všechny hráčky včetně Salčákové se Seluckou, které jsou v kádru už od konce podzimu.“

Finálového turnaje se účastní čtyři týmy. Sobotní program odstartují ve 14 hodin v prvním semifinále Olomoučanky soubojem s domácím celkem Zlína. „Určitě chceme celý turnaj vyhrát. I když nejsem na tréninku se vším spokojen, chuť do hry i nasazení hráček je vynikající,“ přiznal trenér Krejčíř.

„Zlín je pro semifinále přijatelný soupeř, ale jeho výkony v průběhu podzimu vzrůstaly. Doma například remizoval s Bratislavou a v domácím prostředí je o třídu lepší,“ zvedá varovný prst kouč.

Přesto bude Zora v duelu s předposledním týmem interligy jasným favoritem. Od 16.15 se o druhé finálové místo utkají Slavia a Veselí nad Moravou. „Pokud má Veselí skutečně takovou marodku, jak se píše na jejich webových stránkách, pak bude asi favoritem této dvojice Slavia,“ přemýšlel Lubomír Krejčíř.

Nakolik se tyto předpoklady vyplní, se mohou přesvědčit házenkářští fanoušci buď na místě ve zlínské hale Novesty, a nebo v neděli od 10.30 v pohodlí svého divanu. Tou dobou je totiž na programu ČT4 přímý přenos finále.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika