Dámy mají za sebou náročný program. Během dvou měsíců odehrály devět interligových utkání a k tomu čtyři pohárová. V tom posledním si před týdnem ve 3. kole vybudovaly proti polskému týmu KS Zgoda Ruda Slaska šestibrankový náskok po výsledku 27:21.

Teď ho chtějí navzdory silnému soupeři i únavě uhájit. „Přestože soupeřky jsou profesionálkami, tak i ony budou unavené, protože ve středu hrály v Lubinu, kde vyhrály o branku 26:27,“ připomněl trenér DHK Zora Olomouc Lubomír Krejčíř.

Ten musel řešit jednu absenci, v průběhu týdne onemocněla pivotka Spíchalová. „Na jejím místě zažije premiéru Dominika Selucká, která už se zbavila svých zdravotních potíží a měsíc trénuje,“ prozradil kouč.

Šest branek. Je to moc, nebo málo? Podobné myšlenky se honí hlavou asi všech hráček včetně celého realizačního týmu. „Rozhodně není nic jisté. Náskok šesti branek není malý, ale nemusí to stačit. Opakovaně byly v poháru případy výhry o dvanáct branek a v odvetě porážek o třináct. Šest branek v házené, to je jako ve fotbale 1:0, maximálně 2:0,“ hledal přirovnání trenér Krejčíř.

„Věřím tomu, že máme šanci a pokud bude utkání férové, můžeme uspět. Cítím z hráček velké odhodlání nechat na hřišti duši,“ dodal. Hanačky připravily domácí o jednu výhodu, tamní prostředí mají z řady přípravných utkání dobře zmapované. „Určitá výhoda to bude, známe jak halu, tak povrch,“ přikývl trenér Krejčíř.

„Co z přípravy neznáme, jsou diváci. Očekávám bouřlivé prostředí, přece jen je to hornický kraj,“ má obavu kouč. Hala domácích má oficiální kapacitu 371 míst a svou jedinou tribunou na jedné z dlouhých stran hřiště je v mnohém podobná té olomoucké.

Utkání v Bielszowicích se hraje v sobotu od 16 hodin.