Začátek utkání byl od obou týmů opatrný, o velké nervozitě na straně Zory ale nemohla být řeč. Na velkou pohyblivost Polek vytáhly Olomoučanku tuhou a pozornou obranu na brankovišti, která slibovala na soupeřky platit.

První branky hostů přišly po kombinacích s pivotem a s proskoky na brankoviště často doprovázených srdceryvným výkřikem, což moldavští rozhodčí oceňovali sedmičkami. Po dvaceti minutách byl stav 7:7, ale zbývající desetiminutovku prvního poločasu Zora vyhrála 6:1 a do přestávky si nesla nečekaný, ale zasloužený pětibrankový náskok.

Do druhého poločasu nastoupily Polky s úmyslem otočit skóre čelem k sobě, ale za celé utkání nenašly zbraň na koncentrovanou obranu Zory. Náskok proto začal narůstat až na 24:15 v 52. minutě, v koncovce ale přece jen dokázaly hostující hráčky snížit rozdíl na šest branek. Takovou výchozí pozici do odvety ovšem z domácího celku čekal málokdo.

„Spokojeni bychom byli ještě s porážkou o dvě tři branky, šest je moc, přiznal trenér Zgody Janusz Szymczyk a dodal: „Přesto uděláme v odvetě vše pro to, abychom postoupili.“ Jeho domácí protějšek Lubomír Krejčíř nemohl být nespokojený: „Jsme rádi, že se nám podařilo po dlouhé sérii porážek konečně Zgodu porazit. Hráčky musím pochválit za defenzivní činnost,“ uznale pokýval hlavou.

DHK Zora Olomouc – KS Zgoda Ruda Slaska 27:21 (13:8)

Nejvíce branek: Hejtmánková 6/3, Šašková a Vašková po 5 - Pohrebnjaková 5/5, Kucinská a Oleková po 3. Rozhodčí: Sirbu, Suponicu (oba Mold.). Sedmičky: 4/3:6/5. Vyloučení: 1:3. Diváci: 300.
DHK: Raníková, Černá - Hejtmánková 6/3, Šašková a Vašková po 5, Stuchlová 4, Marcišová a Tomečková 3, Dostálová 1, Kovačíková, Hrbková, Kňourková, Spíchalová. Trenér Lubomír Krejčíř.