Náskok šesti branek proti soupeři, jenž byl v sérii favoritem, dokázaly udržet a po výhře 22:23 postoupily mezi nejlepších šestnáct týmů. Soupeře pro další kolo se dozvědí už zítra.

KS Zgoda Ruda Slaska – DHK Zora 22:23 (9:10)

Důležitý vstup do utkání Zora zvládla a ustála nápor domácích. Polky sice vedly 1:0, 5:4 a 9:8, ale nejenže je Dámy nepustily do většího náskoku, ale byly to právě hostující hráčky, kdo byl většinou v mírném vedení.

Mohla za to téměř bezchybná a tuhá obrana, která stejně jako v prvním utkání nedovolila domácím osvědčenou kombinaci s pivotem či střelbu vysokých spojek. V poločase vedly Dámy 9:10 a po přestávce musely opět čelit pokusu o nápor už lehce znervóznělých domácích.

Obrana Zory by ale v sobotu odolala i nájezdu husitů, navíc za ní stála vynikající Lenka Černá, která po přestávce více než deset minut nedostala branku. To byl základ postupu i výhry, protože Hanačky si i přes osobní obranu Šaškové a Vaškové vybudovaly díky agresivním průnikům Hrbkové s Tomečkovou až čtyřbrankový náskok a to se časem na hřiště podívaly i další hráčky.

Závěr utkání už se tak dohrával relativně v klidu a Zora mohla začít slavit postup mezi nejlepších šestnáct týmů v poháru Challenge. „Je to velký úspěch. Všechny hráčky podaly vynikající výkon,“ rozplýval se trenér DHK Zora Olomouc Lubomír Krejčíř.

Nejvíce branek: Pohrebnyak 7/3, Weselak 4 – Hrbková 6/1, Tomečková 4, Hejtmánková 4/1. Rozhodčí: Rutkovskis, Dzerve (oba Lotyšsko). Vyloučení: 3:4. Sedmičky: 7/5.3/2. Diváci: 400.
DHK: Černá, Raníková, Kozáková - Hrbková 6/1, Tomečková 4, Hejtmánková 4/1, Vašková 3, Šašková 2, Selucká 1, Stuchlová 1, Kovačíková 1, Marcišová, Dostálová, Kňourková. Trenér Lubomír Krejčíř.