V posledních čtyřech sezonách se v rámci interligových bojů radoval z výhry Zlín naposledy v ročníku 2005/2006, kdy na domácí palubovce porazil Zoru 25:24. Od té doby nic.

Klub však v létě do svých služeb získal trenéra Poloze, který se do České republiky vrátil po jedenáctiletém angažmá v Norsku. A s ním přišly i výsledky. Zlín ze čtyř kol dvakrát vyhrál, doma sahal po senzaci v duelu se Šaľou, se kterou nakonec prohrál o jedinou branku 26:27.

„Trenér Poloz dal týmu nový impulz,“ uvědomuje si kouč DHK Zora Libor Malínek. „Nelze zapomenout ani na fakt, že velmi vydatně posílili,“ připomíná. „Nejvíc ale z Olomouce,“ dodává vzápětí a poukazuje tak na další důvod, proč zápas jistě nebude postrádat velký náboj.

Ze Zory totiž do Zlína zamířila reprezentační křídelnice Kristýna Salčáková a zkušená brankářka Dagmar Vyhlídalová. A obě se okamžitě zařadily mezi největší opory Polozova kádru.

Salčáková po návratu do Zlína, se kterým získala v sezoně 2004–2005 český titul, dokonce ožila natolik, že jí se čtyřiadvaceti góly patří čtvrté místo v tabulce ligových střelkyň. Na svém kontě má dokonce o dvě branky víc než nejlepší střelkyně celého loňského ročníku Michaela Budayová, rovněž hráčka Zlína.

„To jsou ty věci, co podobným vypjatým duelům předcházejí,“ komentuje formu exolomouckých házenkářek Malínek.

„A že to vypjaté utkání bude, to asi všichni cítíme. Je to moravské derby. Zlín se proti nám bude chtít ukázat, já se tím snažím holky nabudit, aby se tomu přizpůsobily a ten zápas braly prestižněji,“ podotýká olomoucký kouč.

Olomouci se po sedmi týdnech vrací po zranění brankářka Raníková. Ta sice v minulém týdnu ještě chyběla reprezentaci při kvalifikačních zápasech s Maďarskem a se Švédskem, když nechtěla návrat po operaci kolena uspěchat, teď už je ale zcela v pořádku. „Já si myslím, že na devadesát procent do toho zápasu půjde,“ prozrazuje Malínek.

Jeho svěřenkyně ve středu prověřily v českém poháru házenkářky Otrokovic. Zora se v zápase s prvoligovou Jiskrou po třítýdenní pauze rozjížděla pomalu a vyhrála „jen“ 31:24.

„Doufám, že jsme si ten pomalejší rozjezd vybrali právě v Otrokovicích a ve Zlíně už naše hra bude vypadat jinak,“ říká olomoucký trenér.

Přiznává také, že reprezentační přestávku Zora využila i k nacvičování několika nových herních variant. „Trochu jsme zapracovali na rychlém útoku, zejména na jeho druhé vlně. Pilovali jsme i některé nové akce,“ přibližuje Malínek.

Sílu současného zlínského kádru si plně uvědomuje. „Řeknu to na rovinu – určitě tam nejedeme prohrát. Když bude bod, budu spokojený, když výhra, tak budu maximálně spokojený,“ uzavírá kouč.