Do utkání vstoupily lépe domácí, po dvou brankách Kelarové a jedné Hejtmánkové vedly v 5. minutě 3:1. Poté se hra začala více vyrovnávat a žádný z týmu nešel více jak do dvoubrankového vedení.

V úvodu zápasu se střelecky dařilo Kateřině Růžičkové, která si za první desetiminutovku připsala čtyři branky. Trenér Krejčíř nabádal v průběhu poločasu své svěřenkyně k větší agresivitě v obranné fázi, kde se Pančevo dostávalo lehce do zakončení.

To jim kazila výborným výkonem v bráně Dagmar Vyhlídalová, která více než důstojně zastupuje stále zraněnou Raníkovou.

Po více než třech měsících do hry zasáhla i Dominika Selucká, která se podrobila artroskopii kolena, a v obraně potvrdila svoji platnost pro tým.

Do poločasu se na vyrovnanosti soupeřů nic nezměnilo a do kabin se šlo za stavu 13:13. V té chvíli nic nenasvědčovalo tomu, že by jedno z družstev mělo výrazněji odskočit.

Začátek druhé půle byl ve znamení nepřesností v rozehrávce, díky kterým se v prvních deseti minutách dočkala slušně zaplněná sportovní hala UP pouhých tří branek.

Pak se ale na palubovce začaly dít věci.

Zora zpřesnila kombinaci a předvedla velkolepou plejádu nejrůznějších akcí. Srbky byly najednou pod palbou z dálky, z proskoků i rychlých brejků a Dámy byly nezadržitelné. Jejich střelecká úspěšnost se blížila stoprocentní jistotě a Pančevo začalo odcházet fyzicky i psychicky.

Série tří proměněných brejků bezprostředně po sobě v podání Hrbkové, Dostálové a Salčákové definitivně pohřbila snahy balkánského týmu o slušný výsledek do odvety.

To už totiž Zora vedla o sedm branek a o vítězi bylo rozhodnuto. Ani v úplném závěru děvčata nepolevila a drtila Srbky až do konečné sirény. To svítil na tabuli desetigólový rozdíl, který dává Zoře velice slušné šance na postup do další fáze poháru.

Trenér hostujících Markovič dokázal na tiskové konferenci sklidnit emoce, které předváděl během zápasu.

„Chci pogratulovat Zoře k výsledku. My jsme měli před zápasem velký problém. Nemohli jsme se dostat k žádným videím Zory a čerpali jsme informace jen od lidí, co tu žijí,“ uvedl srbský kouč. „Rozdíl je výrazný a bude velkým problémem s tím něco dělat,“ dodal smutně.

Domácí lodivod byl po zápase o poznání veselejší. „Jsme rádi za vítězství i rozdíl, kterého jsme proti silnému soupeři dosáhli,“ řekl Lubomír Krejčíř.

„Způsob jejich hry jsme očekávali, protože jsme měli o soupeři informací dostatek,“ upozornil na kvalitní přípravu. „Posledních dvacet minut jsme hráli v euforii, soupeř už byl psychicky i fyzicky knokaut,“ vychutnával si výhru Krejčíř.

Odveta se hraje v Pančevu příští neděli.

DHK Zora Olomouc – ŽŽRK Dinamo Petrohemija 35:25 (13:13)

Sedmimetrové hody: 4/3 – 6/6. Vyloučení: 1:5. Diváci: 500.

DHK Zora Olomouc: Vyhlídalová, Kozáková – Hejtmánková 6/1, Růžičková 4, Kovačíková 2, Uličná, Šašková-Kelarová 4, Hrbková 6/2, Dostálová 3, Selucká, Salčáková 6, Gebre Selassie, Tomečková 4. Trenér: Lubomír Krejčíř.

ŽŽRK Dinamo Pančevo: Dinevská, Cubričová, Davidovičová – Pokrajacová 3, Zigová 6/3, Sekuličová, Pavlovová 4/3, Damjanovičová 5, Samoilaová, Matijasevičová, Balačová 6, Tanelovová, Mrvos Perušinová 1. Trenér: Nikola Markovič.

Martin Dostál