Hráčky Zory se oklepaly po nevydařeném semifinále play-off s Mostem a v prvním souboji o bronz předvedly velice bojovný výkon.

„Most je výkonnostně někde jinde a proti Slavii jsme hrozně moc chtěli získat první bod, protože stále věříme, že bychom bronz mohli získat," prohlásil olomoucký trenér Jan Bělka.

V úvodu zápasu musel jeho tým dotahovat až třígólové manko, ale v závěru prvního poločasu dvěma góly v řadě vyrovnala Katarína Berová a domácí celek poslala do dvougólového vedení Kateřina Růžičková.

Po změně stran zvýšila Jana Kalová už na třígólový rozdíl a hala Zory se dostala do varu. Fanoušci, kteří na házenou dorazili po skončení hokejového semifinále Česko – Kanada, vytvořili nezvykle bouřlivou kulisu.

Hráčky Slavie se však nepoložily a ve 36. minutě už znovu vedly. Pak se skóre dlouhé minuty přelévalo ze strany na stranu. Vedení na olomouckou stranu potom strhla skvěle hrající Kristýna Salčáková a drama za stavu 26:25 gradovalo.

Bojovnice Ivana Salašová čtyři minuty před koncem přidala sedmadvacátou olomouckou branku, ale poslední slovo nakonec měly Slávistky.

Vítězný gól však padl po sporně nařízené sedmičce. Při její exekuci měla navíc zkušená Keclíková velkou kliku. Trefila totiž jenom tyč, jenže ke smůle olomouckého týmu se míč odrazil od brankářky Raškové do sítě.

V poslední minutě to ještě vypadalo na technickou chybu hostujícího celku v útoku, jenže rozhodčí domácím šanci na vyrovnání nedali a Zora tak nešťastně prohrála o jediný gól.

„Prostě to nepískli, i když myslím, že obě věci písknout měli. Ale nechci to víc komentovat, třeba to příště vyjde nám," konstatoval domácí kouč Bělka.

Štěstěna zkrátka v sobotu stála na straně Slavie. „Je škoda, že to rozhodla šťastná sedmička pro Slavii. A nebyla to jenom ona, myslím, že Slavia dala spoustu gólů, které byly o štěstí a my jsme takové štěstí v útoku neměli," prohlásil olomoucký trenér.

„Olomouc po delší odmlce postoupila do play-off a má chuť na medaili. Jsem proto rád, že jsme první těžké utkání zvládli, i když jsme museli otáčet nepříznivý stav skóre," konstatoval kouč Slavie Richard Řezáč.

Zora prohrává v sérii o bronz hrané na dvě vítězství 0:1, ale myšlenek na medaili se nevzdává.

„Víme, že s takovým nasazením můžeme proti Slavii hrát a na tom musíme stavět do dalšího zápasu. Třeba se v dalších dvou zápasech štěstí přikloní na naši stranu," přeje si olomoucký trenér, který si pochvaluje herní posun svého celku.

„S výkonem svého družstva i nasazením jsem relativně spokojen. Holky dokázaly se soupeřkami, se kterými na podzim prohrály o dvacet, bojovat o vítězství, takže posun tam je docela dobrý. Určitě se pokusíme poprat o vítězství na Slavii," dodal trenér Jan Bělka.

Druhé utkání série o bronz se bude hrát v Edenu v sobotu od 17.30. Případný třetí zápas o den později od 11.00.

DHK Zora Olomouc – Slavia Praha 27:28 (17:15)

Rozhodčí: Brózková, Pavelová. Sedmimetrové hody: 4/4 – 3/3. Vyloučení: 1 – 3. Diváků: 153. Stav série: 0:1.

Olomouc: Derzsiová, Rašková – Růžičková 5, Jansová, Sovová, Hvostaľová, Berová 3, M. Salčáková, V. Fryčáková, Dostálová 4, Severová, Kubáčková, Salašová 1, Kalová 4, K. Salčáková 8/4, Gebre Selassie 2. Trenér: Jan Bělka.

Slavia: Satrapová, Kudláčková – Chmelařová 1, Motejlová, Rezlerová 1, Franková 3, Pešková, Rajnohová 1, Jonášová 6/1, Kordovská 5, Pokorná 2, Jedličková, Keclíková 8/2, Stellnerová 1, Chlupová. Hrající trenérka: Kateřina Keclíková.