„Začali jsme na interligový titul myslet až v momentě, kdy se sezona úspěšně vyvíjela, ale samozřejmě je to strašně moc krásné, že ho nakonec máme,“ vyprávěl po zápase domácí trenér Mostu Peter Dávid.

„Teď je dalším cílem vybojovat i český titul,“ připomněl Dávid metu, která před Anděly leží hned od startu sezony.

„Darovali jsme to domácím. První poločas byl z naší strany špatný, nepovedený. Nedali jsme naše šance, neudrželi krok a to pak tady nemůžete myslet na to, že byste bodovali,“ vyjádřil se olomoucký kouč Jan Hagar.

Jeho svěřenkyně se závěrečným klaksonem popadaly na mosteckou palubovku. Zatímco Olomouc smutnil, Most tvrdě slavil.

Také Zora ale může brzy slavit. Pokud v sobotu dokáže zabodovat doma se Zlínem, jistě se dostane v tabulce před Porubu a dostáhne tak na splnění hlavního cíle sezony - postupu do play-off.

DHK Baník Most – DHK ZORA Olomouc 31:23 (15:9)

Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. 7m hody: 3/2 – 4/2. Vyloučení: 5 – 4. Diváci: 775.

Most: Bezpalcová, Műllnerová, Opátová – K. Dvořáková 1, V. Dvořáková 2, Stříšková, Jungová, Chmelařová 2, Szarková 8, Buchnerová, Kovářová 5/2, Maňáková 5, Kostelná 2, Zachová 5, Janoušková 1, Mikulášková. Trenér: Peter Dávid.

Olomouc: Rašková, Polášková – Hurychová 2, Růžičková, Trumpešová, Kapsová 2, Jansová 5, Sovová, Hvostaľová, Kašpárková, Salčáková 5, Severová 2, Kubáčková 2/1 Salašová, Gajdošíková 4, Chlandová 1. Trenér: Jan Hegar.