„Jsou to pro nás důležité body, abychom mohli hrát o play-off. Stát se ale ještě může cokoliv,“ nechce nic předem odhadovat olomoucký trenér Jan Hegar.

Ten s výkonem v derby nebyl spokojen.

„Bylo to hodně vydřené. Dopustili jsme se spousty technických chyb pramenících z nervozity. Umíme zahrát lépe. Cením si toho, že jsme to nakonec zvládli,“ konstatoval olomoucký kouč.

Na domácí straně panovalo velké zklamání.

„Děvčata nepřistoupila k utkání správně. Poslední tři utkání Olomouce jsme si důkladně rozebrali a Hanačky mě ani v dnešním zápase ničím nezaskočily. Naopak mě překvapilo, že mé svěřenkyně nebojovaly trošku více,“ zlobil se trenér Zlína Martin Spuchlák.

„Úvodní manko se nám ještě podařilo smazat a výsledek otočit. Po zranění -nezranění Očadlíkové holky dokonce zjistily, že když soupeře přitlačí, tak to jde. Ale celá druhá půle již proběhla opět z našeho pohledu v lážo-plážo nasazení. Tak se uspět nedá!“ hřměl Spuchlák.

Jeho svěřenkyně tak v polovině základní části ztrácí na postupovou příčku zajišťující účast v play-off již šest bodů.

„Před námi je ještě dvanáct zápasů, stačí udělat sérii tří čtyř výher, určitě neskládáme zbraně. Situace je ale složitější, budeme pod větším tlakem. Navíc kromě nad sebe se musíme dívat i pod sebe,“ poznamenal Spuchlák.

Zlín - Olomouc 26:28 (13:12)

Nejvíce branek: Hubová 7/2, Kolářová 4 Kubačková 8/2, Jansová 6. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 3/2 2/2. Vyloučení: 4:3. Diváci: 210.