Dvojnásobný vítěz poháru EHF z let 1995 a 1996 má výhodu dvanáctibrankového náskoku a jeho nepostup by se rovnal prvotřídní senzaci.

To si koneckonců uvědomují i na Zoře.

„Je jasné, že musíme zůstat při zemi, náš postup je asi ztracen,“ říká hlavní kouč Hanaček Libor Malínek.

„Určitě se ale budeme chtít poprat o co nejlepší výsledek. Každý bod by pro nás byl obrovským úspěchem a pro děvčata velkým impulzem pro další zápasy.“

Ačkoli olomoucký klub sehnal před dvojutkáním videa Debrecínu z minulé sezony, jeho hra byla poněkud odlišná.

„První zápas ukázal, kde je jejich síla. Ta spočívá hlavně v postupném útoku a součinnosti všech tří spojek s pivotem,“ analyzuje Malínek.

„Navíc mají vynikající indiviality, jak Bulath, tak pivotka Szabó nebo Renáta Mörtel jednoznačně ukázaly svoje kvality a s jejich střelbou jsme měli velké problémy,“ vzpomíná kouč.

Maďarky na Zoru vyrukovaly v úvodu zápasu s hodně vysunutou obranou, které dělala Olomoučankám v posledních letech nemalé potíže. V Debrecíně ale Malínkovi svěřenkyně byly na tuto herní variantu připraveny a zaskočené domácí hráčky musely hru zatáhnout.

„Začaly s aktivní obranou, kdy to vytahovaly až na 12 metrů. Tím vznikal prostor pro naši kombinaci na pivotku Uličnou, která v úvodu zápasu dala několik branek. Jenže po několika minutách to zavřely a najednou jsme se tam nemohly vůbec dostat. Bohužel kromě Ály Poláškové nemáme střelkyni zdálky a těžko jsme se přes jejich střed obrany, kde nastupují hráčky od 180 centimetrů výš, prosazovaly,“ vypozoroval v utkání olomoucký trenér, který si v Debrecíně připsal svoji premiéru v roli hlavního kouče v evropském poháru.

V týdnu si pak Hanačky po prohře v Maďarsku spravily chuť interligovým vítězstvím nad do té doby vedoucím a do zápasu s Olomoucí také neporaženým celkem Slavie Praha.

„Myslím, že to byl pro nás velký impulz. Musí se přiznat, že jsme do Prahy odjížděli s určitými obavami. Slavia letos dokazovala skvělou formu, takže je to pro nás určitě velkým přínosem. Navíc holky se díky té výhře znovu trochu zvedly a s Debrecínem mohou hrát v pohodě,“ věří Malínek.

I maďarský tým v týdnu předehrával ligové kolo, s posledním týmem tamní nejvyšší soutěže – Kiskunhalas NKSE Bravotel, který porazil na jeho palubovce 33:24. V tabulce tak jsou svěřenkyně trenéra Botonda Bakó po devíti odehraných kolech na druhém místě s čtyřbodovou ztrátou na suverénní Györ.

Už druhý zápas během jediného roku, kdy mohou sportovní fanoušci v Olomouci vidět na vlastní oči světovou házenou, začne v neděli ve sportovní hale Univerzity Palackého od 16.00. Utkání budou řídit ruské rozhodčí Valerija Guseva a Stella Vartanyan.