„Nějaké obavy o výsledek skutečně nebyly, spíš jen o jeho výši,“ přiznal trenér DHK Zora Olomouc Lubomír Krejčíř a pokračoval: „Přesto byl průběh utkání nezvyklý. Domácí na nás vytáhli agresivní obranu na polovině hřiště, a i když jsme na ni byli připraveni a dokázali si s ní poradit, tak to byla taková honička, která moc nepřipomínala házenou.“

Nitrankám se ale nedařilo kombinující Hanačky chytat a to se odráželo na skóre. Dvanáct branek nastřílela Michaela Hrbková, své sezonní maximum si devíti zásahy vytvořila i Lucie Dostálová, dalších sedm branek přidala Martina Šašková.

„Ofenzivní hra měla dobré parametry, navíc jsme vytvořili jen patnáct chyb, takže z tohoto pohledu můžeme být spokojení. Na Hrbkové byla vidět velká chuť, čišela z ní agresivita. Pochválit bych chtěl i Terezu Kovačíkovou, která ke své tradičně dobré práci v obraně přidala i tři branky a tři asistence. Ostatní hráčky odvedly svůj standard,“ vypíchl dvě jména trenér Krejčíř.

Přesto nemohl být s výkonem svého týmu spokojený. Jednatřicet obdržených branek je více, než se v duelu s posledním týmem interligy čekalo.

„Překvapivě jsme měli problémy v defenzivě. Rozhodčí nasadili přísný metr, i když nutno říci, že na obě strany. Ale jak jsou hráčky zvyklé z běžného posuzování zákroků, tak teď jsme často dostávali dvouminutové tresty. Když jsme potom v obraně ubrali na důrazu, tak přišly problémy,“ vysvětlil kouč.

A jestli je vysoká výhra dobrým signálem před dalším kolem, kdy budou Olomoučanky hájit třetí příčku proti ŠKP Bratislava? „To je úplně něco jiného, úroveň soupeře bude mnohem vyšší a takový výkon by nám v Bratislavě nemohl stačit,“ dobře si uvědomuje trenér Krejčíř.