Zora si na Slavii hodně věřila a podle toho taky vypadal první poločas, ve kterém měly domácí hráčky povětšinu času navrch. Střelecky se dařilo hlavně Kateřině Růžičkové a ve 22. minutě vedly Olomoučanky už o čtyři góly 12:8. Hostující celek ale dokázal ještě do konce první půle ztrátu vymazat a poločas skončil nerozhodně 14:14.

V první desetiminutovce po změně stran se Slavia nadechla k rozhodujícímu trháku a nutno říct, že jí k tomu domácí hráčky hodně pomohly. „Udělali jsme čtyři technické chyby a Slavia dala čtyři góly. Holky potom sklopily hlavy a taktika se úplně rozpadla," všiml si olomoucký trenér Jan Bělka.

Rázem vedl hostující celek šestigólovým rozdílem a olomoucké házenkářky už v sobě nenašly sílu na zvrat. Zora, která se musela obejít bez obávané střelkyně Terezy Kubáčkové, se sice ještě přiblížila na čtyřgólové manko, jenže to byla jenom labutí píseň. Poslední minuty hry jednoznačně patřily Slavii, která v Olomouci zvítězila rozdílem devíti branek.

Zora nenavázala na skvělý středeční výkon z poháru proti Porubě a v důležitém zápase zůstal její herní projev za očekáváním. „Slavia byl soupeř, se kterým se body daly získat. Prohráli jsme si to úplně sami," mrzelo olomouckého trenéra Bělku.

„V prvním poločase naše obrana nefungovala tak, jak jsme si představovali. Důležité pro nás bylo zlikvidovat čtyřbrankový náskok Zory a následné potrestat chyby Olomoučanek ve druhém poločase. Dostali jsme se do vedení a to nás uklidnilo," zhodnotil trenér Slavie Tomáš Hlavatý.

V dalším interligovém kole na olomoucké házenkářky čeká přijatelný soupeř. Hanačky se představí na půdě Prešova.

DHK Zora Olomouc – DHC Slavia Praha 24:33 (14:14)

Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. 7m hody: 6/6 – 7/6. Vyloučení: 2 – 3. Diváků: 270.

Olomouc: Dederlová, Rašková, Derzsiová – Růžičková 6/4, Jansová, Sovová, Hvostaľová 5/2, Berová 2, M. Salčáková, V. Fryčáková 1, Dostálová 1, Severová 1, Salašová 1, Kalová 4, K. Salčáková 2, Gebre Selassie 1. Trenér: Jan Bělka.

Slavia: Satrapová, Kudláčková – Chmelařová 4, Rezlerová 4, Franková, Pešková, Rajnohová 3, Jonášová 7, Kordovská 3, Pokorná 1/1, Jedličková, Keclíková 10/5, Chlupová 1. Trenér: Tomáš Hlavatý.

Tabulka

Tabulka