Hanačky v nadcházejících třech kolech nebudou v roli favoritek, přesto v boji o play-off nesmějí vyjít bodově na prázdno. „Nyní nás čekají tři utkání, ve kterých narazíme na nesmírně těžké soupeře, kteří jsou na tom svojí kvalitou o něco lépe než my. Na druhou stranu i v těchto utkáních chceme bodovat," potvrzuje olomoucký trenér Jan Bělka.

Házenkářky z východního Slovenska jsou v letošním ročníku interligy zatím poměrně suverénní, na svém kontě nemají ani jednou porážku a vyhřívají se na prvním místě tabulky. Přesto Michalovce ve svém posledním vystoupení naznačily, že se s nimi dá hrát vyrovnaná partie. Z Písku si totiž odvezly jenom bod.

„Rádi bychom v naší náročné sérii bodovali už s Michalovcemi, určitě jim nic nechceme dát zadarmo. Věřím, že doma můžeme překvapit stejně tak, jak se to povedlo Písku," věří trenér Bělka.

Do karet jeho týmu hraje i bilance v domácích utkáních proti Michalovcům. Ze dvanácti soubojů Hanačky šestkrát zvítězily, jednou remizovaly a pouze pětkrát prohrály.

Na podzim v Michalovcích sice Zora prohrála 30:37, ale první poločas přinesl remízu 17:17. „Hráli jsme tam padesát minut vyrovnaný duel, takže se na to pokusíme navázat v domácím prostředí," hlásí kouč Bělka, který bude mít k dispozici kompletní kádr.

Zora v letošní sezoně prohrála domácí zápas naposledy v říjnu s Mostem. Od té doby vyhrála všech pět duelů. Prodlouží olomoucké házenkářky tuto úspěšnou sérii?