V týdnu proběhlo jednání hráček i realizačního týmu s vedením klubu a zdá se, že Zora je z nejhoršího venku.

V úvodních minutách domácího zápasu s Prešovem to přitom vypadalo, že bude olomoucký tým pokračovat ve svém trápení. Slovenky si totiž udržovaly vedení, které bylo v jednu chvíli až tříbrankové.

„Na začátku se u nás projevila určitá deka z předchozích utkání, neproměnili jsme některé jasné brankové příležitosti," poznamenal trenér Zory Jan Bělka.

Až před koncem poločasu olomoucké hráčky nalomily soupeřky a do druhého dějství vstupovaly s třígólovým vedením. „Ze začátku jsme proti Olomouci hráli vyrovnané utkání, ale po zhruba patnácti minutách se nám hra zhroutila. A to i kvůli zranění, musel jsem hodně střídat naše klíčové spojky," litoval trenér Prešova Roman Lamač.

Jestliže Zora v závěru první půle soupeřky nalomila, tak ve druhém poločase byly již Prešovanky definitivně zlomeny.

Olomoucké házenkářky po změně stran v utkání jasně dominovaly a soupeřkám povolily nasázet pouze šest branek. Hanačky si vypracovaly až třináctigólové vedení a nakonec se radovaly z premiérových bodů po výsledku 30:19. „Za první výhru jsem strašně rád a také za předvedený výkon. Diváci se museli určitě bavit, zápas byl hodně dramatický, přestože jsme vyhráli o jedenáct gólů," radoval se olomoucký trenér Jan Bělka.

Šanci na další body bude mít Zora příští sobotu ve slovenském Partizánskem.

DHK Zora Olomouc – Bemaco Prešov 30:19 (16:13)

Rozhodčí: Bečička, Horák. 7m hody: 5/5 – 2/2. Vyloučení: 6 – 7 (ČK Nemčíková, přímá ČK Vencuriková). Diváků: 230.

Olomouc: Dederlová, Rašková – Růžičková, Sovová 1, Hvostaľová 2, Berová 1. M. Salčáková 1, V. Fryčáková 3, Dostálová 1, Severová 2, Kubáčková 9/5, Salašová 4, M. Salčáková 4, Gebre Selassie 2, Chrenková. Trenér: Jan Bělka.

Prešov: Medveďová, Goboňová – M. Kundratova, Falisová, Nemčíková 6, Novická 2, Šutranová 6, Pavůková, Babuková 2, Kuti 3/2, Bencúriková, Feňovčíková, Jevčáková. Trenér: Roman Lamač.