V posledním kole základní části minulé sezony dokázaly Hanačky v Michalovcích jako jediný tým vyhrát a na takové věci domácí nezapomínají. V sobotu nastoupily před vyprodaným hledištěm k utkání v maximální koncentraci a záhy šly do vedení 3:1.

To ještě dokázaly hostující hráčky srovnat, ale pak už začaly Slovenky unikat. Minutu před koncem poločasu držely Olomoučanky šestibrankový rozdíl, ale po dvou netaktických rozehrávkách a jednom přehmatu sudího utekly domácí hráčky na devět branek.

Olomoucké hráčky nehrály vůbec špatně, ale na připravené a rozpálené domácí hráčky jednoduše neměly. Rychlostně nadřazené Slovenky trestaly každou chybu rychlým brejkem a opřít se mohly i o střelbu svých spojek. Ve druhém poločase už tempo pokleslo a i zásluhou toho se brankový rozdíl udržel v mezích.

Nejlepší hráčkou DHK byla šestibranková střelkyně Šašková, pětkrát se trefila Hejtmánková. „Michalovce potvrdily svou převahu a špičkovou formu. My nemůžeme být úplně spokojení, ale rozhodně nešlo o propadák,“ řek Deníku trenér DHK Zora Olomouc Lubomír Krejčíř.

Michalovce - Zora Olomouc 35:23 (21:12)


Rozhodčí: M. Leško, P. Leško. Diváci: 1000. Sedmičky: 7/6:4/3. Vyloučení: 6:3.
DHK: Černá, Raníková - Šašková 6, Hejtmánková 5/2, Hrbková 4/1, Vašková 3, Dostálová 2, Stuchlová 2, Kovačíková 1, Marcišová, Kňourková, Spíchalová, Tomečková. Trenér Lubomír Krejčíř.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika