Slovenky si zatím ve „federální“ interlize připsaly jedno vítězství, když na domácí palubovce zdolaly Partizánské. S Pískem i svým městským rivalem ŠKP však vysoko prohrály a do zápasu v Olomouci půjdou v roli jasného outsidera.

Hanačky před utkáním na druhou stranu trápí fakt, že o bratislavském týmu nemají příliš informací.

„Nemáme je nijak zmapované, nemáme ani dvd. Máme jen ústní zprávy, nebo ty, co jsou k dispozici na internetu. Musíme se tedy zaměřit hlavně na to, aby k tomu holky přistoupily zodpovědně a neviděly v tom nováčka, který má za sebou vysoké porážky,“ říká trenér olomouckých házenkářek Libor Malínek.

„Základem bude holky motivovat. Přál bych si, aby to vypadalo podobně jako v domácím zápase s Pískem, kdy jsem byl opravdu spokojený.“

Během pauzy si reprezentační dres na sebe oblékly čtyři hráčky Zory. Za juniorský výběr to byla brankářka Melichová, dvě přípravná utkání s Rakouskem v ženském výběru odehrály křídelnice Michaela Hrbková s Romanou Tomečkovou a pivotka Jana Spíchalová.

Zbytek týmu se musel udržovat v kondici, časté přestávky totiž stejně jako v minulé sezoně budou interligu opět hodně narušovat. Jak se promítne ta první do výkonu Zory?

„To se uvidí až při mistrovském utkání. Ale určitě moc dobře ne. Před čtrnácti dny po ŠKP Bratislava šla naše forma nahoru. Snažil jsem se to udržet, celých čtrnáct dní burcovat. Doufám, že nás to příliš nepoznamenalo,“ přiznává Malínek.

V repre uspokojila jen Hrbková

Jiná situace je pochopitelně u těch hráček, které bojovaly v národním dresu a měly zápasové vytížení.

„Já jsem mohl vidět první utkání s Rakouskem. V něm dobře zahrála Míša Hrbková, Jana Spíchalová se tam moc za Vítkovou nedostala. Romana taky hrála méně než Salčáková a moc se neprosadila. Takže já můžu jen orientačně říct, že Míša uspokojila. Ona si umí držet stabilní formu, což je pozitivní,“ hodnotí Malínek reprezentační výkon svých svěřenkyň z prvního zápasu, ve kterém Češky podlehly Rakušankám 22:27.

Ve druhém o den později prohrály znovu, tentokrát 25:29.

„I když tam nebyly legionářky a citelně chyběly ostré spojky, tak si myslím, že jeden z těch dvou zápasů se měl vyhrát. To je můj názor. Hlavně ten druhý, kdy už měly mít Rakušanky přečtené,“ komentuje olomoucký kouč výsledky reprezentace, které nevěští před blížící se kvalifikací se Švédskem nic moc dobrého.

V bráně bude Kozáková

Faktem však zůstává, že českému výběru citelně chyběla jeho brankářská jednička Barbora Raníková. Ta se zotavuje po chirurgickém zákroku kolene a proti Interu Bratislava bude chybět i Zoře.

„Už má vytažené stehy. Teď má čtrnáctidenní rehabilitaci, takže v nejbližší době se už zapojí do tréninku,“ přibližuje zdravotní stav nejlepší hráčky interligy roku 2008.

Proti Interu tak v bráně znovu začne jako jednička Irena Kozáková, která Raníkovou zatím skvěle zastupuje. Na postu druhé gólmanky se představí jedna z dvojice Rašková, Melichová.

Zápas mezi DHK Zora Olomouc a Interem Bratislava začíná dnes v 17.30 v hale Zory vedle Androva stadionu.