Zápas třetí Zory s prvními Michalovci je největším šlágrem osmnáctého kola mezinárodní interligy. „Vždycky hrajeme na výhru, jen je to někdy více a někdy méně reálné,“ odpověděl šalamounsky na otázku ambicí v dnešním utkání trenér Lubomír Krejčíř.

„Favoritem je určitě soupeř. My ho můžeme porazit, ale nemůžeme ho porážet pravidelně. Myslím, že v sérii pěti šesti utkání bychom dokázali jednou vyhrát a přáli bychom si, aby to bylo právě v dnešním utkání, před našimi diváky.“

Michalovce jsou dlouhodobým lídrem celé interligy, druhá Šala se jim ovšem s jednobodovou ztrátou lepí na záda. Hanačkyy v posledních třech letech doma vždy prohrály o osm branek, v paměti je ovšem i výhra Zory na východě Slovenska v závěru minulého ročníku.

„Určitě budou naše šance vyšší než v minulých letech, hrajeme letos lepší házenou a Michalovce přišly o Tóthovou. Mají ale dostatek jiných kvalitních hráček a navíc se musejí obávat o první místo v interlize před dotírající Šalou, takže budou přikládat utkání velkou váhu. Důkazem je, že přijíždějí do Olomouce už v pátek, což není v interlize vůbec běžné,“ prozradil kouč.

Hráčky Zoryse mohou opřít o výborné výsledky z letošní sezony, v domácím prostředí ještě letos v interlize neprohrály. „Určitě hraje domácí prostředí roli, ať už je to prostor, orientace nebo prostředí, které je tady u nás klidnější než jinde, ale na to vše jsme my, na rozdíl od soupeře, zvyklí,“ uvažoval trenér Krejčíř.

V hale Zory tak bude k vidění evropská házená, oba celky se letos prezentovaly v pohárové Evropě.

„Můžu divákům slíbit, že stoprocentně uvidí kvalitní házenou. Michalovce sázejí na rychlost své hry, a jak se říká, že Východniari jsou temperamentnější, tak i na jejich hře je to vidět. My se ale samozřejmě chceme o výhru poprat a nedáme jim nic zadarmo,“ slibuje trenér.

A přidal recept: „Nebudeme hrát v obraně úplně tak, jak je pro nás obvyklé. Budeme chtít eliminovat některé přednosti soupeře. Jak? To si nechám pro sebe,“ dodal tajemně olomoucký kouč.