„Nejen já, ale nikdo v klubu z toho samozřejmě není nadšený. Je to velká síla po herní stránce,“ soukal ze sebe trenér DHK Zora Olomouc Lubomír Krejčíř. Rumunská házená má stále skvělý zvuk a na klubové úrovni se jí v posledních letech daří.

Braila byla nasazena přímo do třetího kola Challenge Cupu a v něm smetla bosenskou Ljubuski s celkovým skóre 74:37. Obě utkání se ale hrála v Rumunsku a každému přihlíželo kolem 1500 diváků. V lize je zatím Braila sedmá.

„Zatím o soupeři neznáme vůbec nic. Ale kontakty mám, znám se dobře s trenérem reprezentace, a máme dva měsíce na to, abychom si zjistili vše, co potřebujeme,“ připomněl trenér Kejčíř, že osmifinále se hraje až v polovině února.

„Porveme se i s Rumun?kami. Pořád mám v paměti utkání s Universitateou Deva z roku 2003, kdy byla třetím čtvrtým celkem rumunské ligy a hrála u nás na Poháru míru. Tehdy jsme tým s řadou velmi kvalitních hráček dokázali porazit o sedm branek. Je sice pravda, že jsme měli velmi silný celek s Fabíkovou a dalšími, ale myslím, že ten současný se mu pomalu blíží,“ srovnával kouč.

„S týmy ze středů tabulek všech evropských soutěží, snad jen s výjimkou Německa a severských zemí, můžeme podle mě hrát vyrovnané partie,“ myslí si trenér Krejčíř.

I tak budí rumunský soupeř respekt. „Je to určitě silnější tým než polské Bielszowice. U Rumunek je vždy vysoká kvalita a obrovská motivace. Na rozdíl od nás mají hráčky všechno k dispozici a je tam stále propracovaný systém vrcholového sportu, nepřerušený po revoluci. Navíc má házená v Rumunsku mnohem významnější postavení než u nás,“ dodal Lubomír Krejčíř.