Minulou středu si olomoucké házenkářky dobře potrénovaly při pohárovém zápase ve Velkém Meziříčí a i sobotní interligový zápas proti Senci měl pro Hanačky místy tréninkový charakter.

Zora si proti slovenskému soupeři, který se potýkal s rozsáhlou marodkou, s chutí zastřílela a zvítězila 35:15. Trenér Libor Malínek si cenil, že jeho svěřenky ze zápasu neudělaly zbytečný nervák.

„Byl jsem také rád, že jsem mohl prostřídat celou lavičku,“ uvedl Malínek, který pochválil za výkon v prvním poločase Janu Šteffanovou, která v první půli nasázela čtyři ze svých pěti branek.

„Jana nastoupila místo Ždánské a byla to hlavně její zásluha, že jsme soupeři utekli,“ uvedl Malínek na adresu mladé olomoucké křídelnice.

„Už je v pořádku po zranění. Nebylo to ale nic vážného, potřebovala jenom klid. Teď už je v plné zátěži,“ uvedl Malínek.

Tomu v zápase chyběla Ria Remešová, která měla problémy se zády.

„Nechali jsme ji odpočívat. Jsem rád, že na křídle máme tři vyrovnané hráčky. Když se nedaří jedné, zastoupí druhá, což je účel,“ upozornil olomoucký trenér.

Musíme zapracovat na finálních přihrávkách

S herní stránkou svého týmu v zápase proti Senci nebyl trenér Malínek zcela spokojen. „Chtěli jsme hrát rychle, což se nám dařilo, ale zase jsme tam ještě viděli určité chyby. Hlavně v přechodu druhé vlny, kdy tam pár finálních přihrávek nebylo správně řešených. Na tom musíme ještě zapracovat,“ hodnotil Malínek.

Olomoucký trenér měl radost, že se do dobré kondice dostala Barbora Pašková, a za výborný výkon pochválil i brankářku Irenu Kozákovou. „Klobouk dolů. Byly tam těžké střely a ona je chytla,“ vyzdvihnul Malínek.

Aničká je svá

Na střední spojce se v olomouckém dresu nemohl představit nikdo jiný než mladá Anna Gebre Selassie. Už jen z důvodu, že v týmu Zory momentálně není nikdo, kdo by jí na tomto postu mohl konkurovat.

„Anička je svá. Ona umí zahrát zápas par excellence, ale pak přijde zápas, kdy se po dvou třech nevydařených akcích úplně zhroutí. Má to v hlavě a pak to nefunguje,“ charakterizuje olomoucký trenér povahu házenkářky s etiopskými kořeny.

„Ona už pochopila, že roli rozehrávačky musí hrát. U ní je to hlavně psychická zátěž a ještě se s tím plně nevyrovnala. Stoprocentní to není,“ poznamenal Malínek na adresu mladé české reprezentantky.

V Olomouci věří, že se nejen talentované Gebre Selassie povede středeční zápas 6. kola interligy v Partizánském. Mezi opory slovenského celku patří trio Michnová, Košíková, Blažeková. Ambiciózní tým navíc posílily sestry Janšákovy a zejména gólmanka Zuzana Školková. S ní může skvěle poměřit síly olomoucká reprezentační brankářka Barbora Raníková. Zápas v Partizánském startujte v 18 hodin.