„Jsme rádi, že se nám podařilo po dlouhé sérii porážek konečně se Zgodou vyhrát,“ připomněl trenér DHK Zora Lubomír Krejčíř, že se oba celky znají z přípravy a dodal: „Je pikantní, že celých sedm let, kdy se týmy v přípravě potkávají, jsme na střídačkách i oba dva trenéři, což je rarita v Polsku i u nás a můžu si dovolit říct, že jsme přátelé.“

Zora se opírala o výbornou defenzivu. „Musím hráčky pochválit za obranu, kde byly nesmírně pozorné a houževnaté, i když to mnohdy bolelo. To, že náskok není větší, rozhodla chladnokrevnost v útočné fázi zejména v závěru utkání. Kdy bylo potřeba hrát trochu více s přehledem jak v koncovce, tak v přípravě akcí,“ přiznal Krejčíř.

Jeho protějšek Janusz Szymczyk čekal od svého souboru více. „Náš tým předvedl velmi slabý výkon v útoku a ztratili jsme hodně míčů,“ litoval kouč soupeře. „Čekali jsme, že to bude těžké utkání, přesto jsme byli optimisty a mysleli jsme si, že zde můžeme vyhrát. Spokojeni bychom ale byli i s porážkou o dvě tři branky. Šestibranková ztráta je hodně, ale není nic ztraceno. Před námi je ještě odveta a my uděláme na vlastním hřišti vše pro to, abychom ztrátu zlikvidovali. Vůbec si nemyslím, že by byl postup ztracený, rozhodne se na hřišti,“ dodal bojovně.

Že ještě o postupu není rozhodnuto, dobře vědí i v olomouckém klubu. „Budeme se těšit na odvetu, protože máme šanci. Šest branek neznamená v žádném případě rozhodnutou sérii, ale je to předpoklad pro úspěšnou odvetu. Čeká nás obrovský boj, protože Zgoda hraje v domácím prostředí odvážněji, a bude to velká bitva. Já mohu slíbit, že nedáme ani metr zadarmo a polští diváci se mohou těšit na dobrý sport,“ dodal olomoucký lodivod Lubomír Krejčíř.