„Jsem spokojený s výsledkem, protože Jindřichův Hradec je štikou interligy. Předvádí v mnoha ohledech sympatické výkony a není jednoduché ho porazit,“ přiznal trenér DHK Zora Olomouc Lubomír Krejčíř. Méně si však už pochvaloval hru svých svěřenek.

„Mám celou řadu výhrad. V prvním poločase jsme si náskok udělali velice disciplinovanou hrou v útoku i obraně. Opak je dvacet minut druhého poločasu, kdy polevila koncentrace a začali jsme dostávat branky z prostoru pivota. V této fázi nás držela útočná hra, o kterou jsme se mohli opřít celé utkání, obrana se bude muset do soboty vylepšit,“ připomněl blížící se pohárové utkání s polskou Zgodou Ruda Slaska.

Za stavu 22:18 hrály hostující hráčky přesilovku, místo snížení náskoku a možného dramatu dvakrát inkasovaly z ruky Barbory Stuchlové. „Nemyslím si, že by to byl rozhodující okamžik, ani že by hrozilo snížení našeho náskoku,“ odmítla Stuchlová.

„Podle mě se rozhodlo už po první pětiminutovce druhého poločasu, kdy z našeho šestibrankového náskoku byl najednou jen tříbrankový. V tu chvíli jsme se chytly a především Vašková začala dávat góly,“ vysvětlila Stuchlová.

Trenér Jindřichova Hradce René Kumpán nemohl být z porážky o deset branek nadšený. „Olomouc potvrdila, že je v současnosti nejlepším českým celkem,“ složil poklonu a pokračoval: „Mrzí mě, že jsme nezvládli první poločas. Pokud bychom bojovali tak jako ve druhém, nemuselo utkání skončit 34:24, ale třeba menším rozdílem.“

Na domácích byla během utkání patrná snaha o rychlé rozehrávky do nepřipravené obrany a to i po obdržených brankách. „Byl to záměr, abychom je na rychlý protiútok rozstřílely a taky je trochu utahaly,“ přiznala Stuchlová.

Trenér Krejčíř dodal: „V první lize evropské házené postupný útok neexistuje. Když to přeženu, tak se vše odehrává v rychlém útoku a my jsme to viděli v Michalovcích. Tam nás tímto způsobem hladce přehráli v prvním poločase a je to cesta k tomu, jak se přiblížit evropské házené.“