Do zápasu vstoupily oba týmy opatrně, vědomi si důležitosti druhého semifinálového utkání. Hned na začátku o sobě dala vědět hostující brankařka Raníková, která chytila Keclíkové sedmičku.

A tak první branka padla až po pěti minutách hry zásluhou domácí Crhové. Zora však nástup zachytila a už ve dvanácté minutě šla poprvé do vedení.

Od začátku se sebevědomým výkonem prezentovala olomoucká Hrbková. I díky jejím odvážným průnikům šli týmy do šaten za stavu 11:12 pro Zoru.

Po změně stran domácí Keclíková zahodila další sedmičku, tentokrát ji vychytala Vyhlídalová. Týmy se přetahovaly o každý bod a žádný nešel do výraznějšího vedení. Posledních deset minut mělo vždy jedno z družstev pouze jednobrankový náskok a druhé dotahovalo.

Za Slavii se dařilo křídelníci Knedlíkové, v olomouckém dresu své zkušenosti prodávala Kelarová. Ve vynikající formě se předváděli i obě gólmanky, jak Raníková, tak domácí Satrapová.

Přetahovaná vyústila v nerozhodný stav na konci zápasu a následovalo prodloužení. V něm na sebe vzaly zodpovědnost dvě nejzkušenější hráčky Zory Kelarová a Hejtmánková, které Olomouci zajistili po prvních pěti minutách nastaveného času dvoubrankové vedení.

To už skvěle bojující Hanačky nepustily a mohly se po roce opět radovat z postupu do českého finále. To bude ale ryze moravské: Olomouc se v něm utká s Veselím nad Moravou jehož branku hájí bývalá olomoucká opora Lenka Černá.

„Bylo to drama hodné play-off. Kdybych měl dnes vyzdvihnout jednu naši vlastnost, byla by to bojovnost. V závěru jsme prokázali více fyzických sil a v první části prodloužení rozhodli," řekl trenér Zory Lubomír Krejčíř.

„Olomouc je dlouhodobě lepší mančaft. Chtěli jsme to zkusit, ale chyběla nám trošičku taková lepší herní připravenost. Přestože jsme věděli, co chceme hrát, tak jsme to nedokázali realizovat,“ smutnil kouč Slavie Petr Pína.

DHC Slavia Praha – DHK Zora Olomouc 27:28 pp. (11:12, 23:23)

Konečný stav série: 2:0, postupuje Olomouc. Rozhodčí: Kohout, Novák. Vyloučení: 2 – 2. 7m hody: 9/5 – 6/5. Diváků: 120.

Slavia: Satrapová, Mísařová – Crhová 5/3, Knedlíková 6, Štolfová, Keclíková 2, Mouleová, Černá 2, Kvasničková, Jonášová, Vítková 5/2, Dorazilová, Kutlvašrová 7, Medunová. Trenér: Petr Pína.

Olomouc: Raníková, Vyhlídalová, Kozáková – Hejtmánková 5/2, Růžičková 1, Kovačíková, Uličná 4, Kelarová 3, Hrbková 5/1, Dostálová 3, Severová, Salčáková, Gebre Selassie, Tomečková 7/2. Trenér: Lubomír Krejčíř.