„Ukazuje to, jak byly zápasy vyrovnané. Pro nás šlo ale ve třech případech o plusový bod a označil bych remízu za dobrou. Až tedy na tu se Zlínem, kdy se nám na domácí půdě duel vůbec nepovedl,“ hodnotil Malínek.

Zora je jasným remízovým králem a v základní části (za celou sezonu!) měla v posledních jedenácti letech více remíz pouze Poruba – a to pět. Zora je tak blízko k překonání tohoto „rekordu“. „Uvidíme, co přinesou další zápasy. Už nemusí být žádná remíza,“ ví Malínek.

Jinak ale u něj převládá spokojenost s výsledky i výkony, které mužstvo předvádělo a vyzdvihl hlavně vítězství v Porubě a právě remízu na Slavii či doma proti Michalovcím. Slovenského lídra soutěže dokázala Zora obrat o bod jako jediná. „Tam si holky hrábly na dno svých sil. Když se na to podíváme z druhé strany, tak některé zápasy se nám úplně nepovedly. Kromě Zlína také vysoká porážky v Plzni,“ dodal Malínek.

Česká hokejová reprezentantka Vendula Přibylová v Uničově
Snad děláme dobrou reklamu, každý potřebuje vzor, říká hokejistka Přibylová

Zoře se daří hlavně na domácí palubovce, kde ani jedno utkání z pěti neprohrála. „Hala nám vyhovuje, známe ji a když přijde obecenstvo, které přidá svoji hlasitost, tak se to projeví,“ glosoval kouč.

Dalším pozitivem Hanaček je defenziva. Brankářka Polášková má nejvíce zákroků ze všech gólmanek MOL Ligy. „Měla fantastické zápasy a doplňuje ji i Haladíková. Navíc tomu přispěje i obrana, na které jsme hodně zapracovaly,“ je spokojený Malínek.

Horší to je naopak s ofenzivou. Méně branek vstřelily pouze čtyři celky. Navíc Zoře chybí střelkyně. Nejvíce branek má na svém kontě Natálie Kuxová (34 branek). „V sedmnácti letech je to náš největší talent a roste z ní skvělá házenkářka. Celkově se naše góly rozdělí mezi více hráček, což je možná naše výhoda, že nespoléháme na jednu hráčku. Občas se ale v útoku trápíme, protože nemáme takovou střelkyni jako je Pokorná v Mostu nebo Gajdošíková v Plzni, které dávají deset gólů za zápas (obě mají 103 branek, pozn. red.),“ přiblížil Malínek.

Volejbalistky TJ Ostrava vyhrály v extralize desátý zápas. V sobotu 20. listopadu porazily doma Šternberk 3:2. Foto: TJ Ostrava/Oldřich Holcman
FOTO: Šternberk po velké bitvě obral favorita. Z Ostravy dovezl bod

Kromě Kuxové začaly nastupovat v úvodu sezony také další mladé hráčky. „Všechny dobře zapadly a nahradily končící Trumpešovou a Gajdošíkovou. Machačová, Roupcová, Kubálková a Hejlová jsou všechno juniorské reprezentantky a Olomouc z nich může v budoucnu těžit,“ pokračoval.

Momentálně čeká jeho hráčky ještě 4. prosince pohár v Hodoníně. Následně by měly mít týden volno. „Do poháru se budeme normálně připravovat, ale potom si dovolenou zaslouží, protože jedou nepřetržitě od půlky července a házené už musí mít plné zuby,“ myslí si Malínek.

Následně budou mít volné vánoční svátky i Silvestr, ale zaplatí za to dřinou. „Ten objem nahradíme, protože začínáme už 8. ledna. Mezi svátky pojedeme tréninky dvoufázově, abychom byli na druhou polovinu sezony dobře nachystaní a splnili cíl dostat se do play-off,“ uzavřel Malínek.