Předně, z Olomouce půjde do celé republiky, do svého vysílání jej totiž zařadila Česká televize. Tomu odpovídají i další novinky – bude se hrát v neděli od 10.30 a jiné je i hřiště.

Místo intimního prostředí na Zoře bude házená k vidění o několik stovek metrů dál v rozlehlejších prostorách univerzitní haly, jež lépe vyhovuje televiznímu přenosu. Domácí tábor v tom však nevýhodu nespatřuje.

„Některé hráčky už tam utkání hrály, další v této hale absolvovaly výuku na vysoké škole. V průběhu týdne jsme tam absolvovali dva tréninky a myslím, že po tom druhém už jsme si zvykli. Čekám tedy, že větší nevýhoda to bude pro Trenčín, který v této hale nikdy nehrál,“ uvažoval trenér Lubomír Krejčíř.

Svému slovenskému soupeři mají Olomoučanky co oplácet – ve druhém kole na jeho půdě si totiž připsaly jednu ze tří letošních porážek (19:24). „Bylo to velice vyrovnané utkání, ještě dvě minuty před koncem to bylo o gól,“ vzpomínal kouč a podobný boj čeká i teď.

„Samozřejmě bereme jen výhru, ale nebude to jednoduché a tentokrát to myslím smrtelně vážně. Myslím, že diváci uvidí kvalitní házenou, rozhodně to nebude nějaká hra vlka s beránkem.“

Zoře totiž příliš nesedí agresivní proskoky na brankoviště, které Trenčín velmi rád aplikuje. Přesto by zrovna tým z města módy neměl být prvním, který si letos z Olomouce odveze všechny body.

Hanačky by měly nastoupit kompletní, včetně Veroniky Hejtmánkové, jejíž červená karta z poslední minuty utkání s Bratislavou zaměstnala disciplinární komisi. Výsledkem sice byl trest, ovšem nikoliv pro olomouckou hráčku, ale pro dvojici rozhodčích Barborík, Rondoš.

Komise totiž při zhlédnutí záznamu utkání, jež rozhodla sedmičkou Beňušková až dvě vteřiny před koncem, objevila celou řadu nedostatků v řízení utkání. „Je to pro nás trochu zadostiučinění,“ přiznal trenér Krejčíř.

Utkání se hraje od 10.30 ve Sportovní hale univerzity na Lazcích.