V prvních minutách držely hostující hráčky krok a byly to ony, kdo vedl 1: a 2:1. Jenže potom domácí hráčky třemi brankami otočily a hubený náskok trpělivě živily. Pěti brankami mezi 14. a 25. minutou odskočily na uklidňující rozdíl 12:5 a první poločas bez potíží vyhrály. Hostující hráčky držela především vytáhlá Martínková, která z devíti poločasových branek svého celku vstřelila šest, přičemž třikrát byla neomylná ze sedmiček.

Do druhého poločasu vstoupil Jindřichův Hradec pozorněji a čtyřmi brankami v řadě stáhl na 16:12. Na rozdílu čtyř branek se držel až do 43. minuty, kdy za stavu 22:18 dostal šanci hrát přesilovku. Oslabení ale vyhrály Dámy 2:0 a zničily tak poslední naději hostů na zvrat. Ti navíc začali odcházet fyzicky a na nesoustředěnou obranu platily rychlé kombinace a častá střelba spojek.

Defenziva ovšem vázla i domácím hráčkám, jako by jim přišlo zbytečné bránit, když mohly místo toho střílet branky. Spokojený divák tak mohl vidět nakonec téměř sedmdesát branek a v závěru už poklidnou výhru olomouckých házenkářek, pro které to byla generálka před sobotním evropským pohárem.

„Jsem s výsledkem spokojen, protože se potvrdilo, že Jindřichův Hradec je štikou interligy,“ řekl po utkání trenér DHK Olomouc Lubomír Krejčíř.

DHK Olomouc – Jindřichův Hradec 34:24 (15:9)


Nejvíce branek: Šašková 7, Vašková 7 – Martínková 12/4. Rozhodčí: Simu, Martiník. Vyloučení: 5:6. Sedmičky: 6/6:7:5. Diváci: 200.
DHK: Raníková, Kozáková - Šašková 7, Vašková 7, Dostálová 5, Stuchlová 4, Hejtmánková 4/2, Hrbková 4/3, Kňourková 1, Spíchalová 1, Tomečková 1, Kovačíková, Marcišová, Samcová. Trenér Krejčíř.