Utkáním 14. kola zároveň začíná odvetná část WHIL.

Pokud má Zora co odčiňovat z Lovosic, pro Policistky z Bratislavy to platí dvojnásob, v posledním kole totiž prohrály na půdě slabého Jindřichova Hradce vysoko 27:18.

Výkony slovenských mistryň jsou v této sezoně neobyčejně rozkolísané a tomu odpovídá i jejich postavení v tabulce, kde jim patří šesté místo o tři body před sedmou Olomoucí.

Na jihu Čech se pak navíc ukázala jako klíčová ztráta elitní spojky Petry Beňuškové, která v prosinci přestoupila do Mostu a řídila jeho zmiňované vítězství nad Zorou.

Její trenér Libor Malínek ale viděl příčiny porážky spíše ve špatné hře svého týmu.

„Proti Mostu jsme nepodali optimální výkon. Celý týden jsme na tom ale pracovali a cítím z holek obrovské odhodlání to klopýtnutí napravit,“ říká kouč.

I on bere ze sobotního zápasu pouze výhru.

„Hrajeme v domácím prostředí, soupeř je naším sousedem v tabulce, musíme vyhrát, i když to bude těžké,“ předpokládá.

Do karet Zory hraje především statistika vzájemných zápasů. Oba týmy si od vzniku společné česko-slovenské soutěže drží domácí neporazitelnost.

„Je fakt, že jsme v Bratislavě za celou tu dobu uhráli jediný bod, ani ony u nás nevyhrály. Na tuto sérii bychom určitě rádi navázali. Rozhodně to není soupeř, který by nebyl k poražení,“ zamýšlí se nad sílou ŠKP.

Ten před sezonou, stejně jako Zoru, opustila řada hráček v čele s Miriam Šimákovou nebo Marcelou Martanovičovou. Když se k tomu připočte odchod Beňuškové, ztratily slovenské šampionky prakticky všechny zkušené spojky.

O to více teď v jejich dresu vynikají křídelnice, ať už Hodošková, Janšáková nebo Gáborová, jistotou je navíc brankářka Školková, která vévodí interligovým statistikám úspěšnosti.

„Myslím si, že i přes všechny ty odchody disponují velezkušenou základní šestkou. Odchod Šimákové na mateřskou jim paradoxně prospěl k rychlejšímu přechodu do útoku, protože byla přece jen střelkyní zdálky. Mají výborně zažitou obranu 0 – 6, přesto si myslím, že bychom je mohli přemoci rychlými útoky,“ přemítá nad strategií Malínek.

K dispozici bude mít kromě dlouhodobě zraněných Barbory Paškové a Michaely Ždánské kompletní kádr, onemocněla pouze brankářka Lucie Rašková, kterou nahradí zřejmě v pozici dvojky za Barborou Raníkovou Irena Kozáková.