„Člověk si za ta léta zvykne,“ bere Kozáková situaci s nadhledem. Proti Banské Bystrici se do hry dostala. Několika zákroky potvrdila, že v týmu rozhodně není jen do počtu.

Rozhovor

Proti Banské Bystrici jste do hry naskočila v závěru prvního poločasu. Poté, co Dáša Vyhlídalová byla na dvě minuty vyloučena. Nakonec už jste v bráně zůstala a zápas dochytala. Jaké to je, skočit do zápasu takto nečekaně?
Vždycky je to obtížné naskočit do rozjetého zápasu. Člověk je zmrzlý z lavičky. Potom o přestávce už jsem se trošku rozhýbala a už to šlo.

Za Barborou Raníkovou a Dášou Vyhlídalovou působíte spíše jako ta třetí vzadu. Čekala jste, že byste se do hry mohla dostat?
Nečekala jsem to vůbec. Bára se zranila v týdnu na tréninku, ale byla normálně nominovaná do zápasu. Při rozcvičce zjistila, že to nepůjde. Trenér určil jako jedničku Dášu a já jí kryla záda. A pak jsem musela na hřiště. Jsem samozřejmě ráda za každou šanci.

Jak jste byla spokojena se svým výkonem?
Hodně to ovlivnilo, že nám nevyšlo úvodních patnáct minut druhé půle. Tam bylo i z mé strany několik slabších chvilek. Ale při těch příležitostech, co dostávám, to hodnotím dobře.

V přípravě celé vaše brankářské trio podávalo vynikající výkony. Jaký to je pocit vědět, že jste tři gólmanky co mohou bez problémů naskočit do jakéhokoliv utkání, ale zároveň na někoho musí vždy zbýt ten černý Petr?
Já už se s podobnou situací potýkám delší dobu. Vždycky přede mnou byla buď Pavla Škavronková s Vendou Ajglovou, nebo Lenka Černá s Barčou. Takže uvidíme, jak to bude v letošní sezoně. Teď chodíme do každého zápasu všechny tři a žádná z nás neví, kdo bude chytat. Určuje se to až těsně před zápasem. Je to taková sranda, boj o místo. (smích)

Není to spíše stresující, čekat vždy až do poslední chvíle?
Stres určitě ne, člověk si na to zvykne za ta léta.

Vaše spoluhráčky trápilo v prvních dvou kolech WHIL proměňování šancí. Čím si myslíte, že to je, když uvážíme váš pohled brankářky?
Může to být i o psychice. Ale třeba brankářka Banské Bystrice předvedla výborný výkon. Většinou když hráčka nedá první dva balony, tak už to jde potom ztěžka. Neví, co má na tu gólmanku vymyslet, jestli ránu, nebo oblouček. Ale já si myslím, že se do toho holky dostanou.