Vstup Zory do utkání byl raketový, útok střídal útok, a Slovenky svoji první branku zaznamenaly právě až v desáté minutě. Od té chvíle ale byly domácím vyrovnaným soupeřem a ve 23. minutě zásluhou Rechtorisové dokonce vyrovanal.

V bráně Zory se střídaly Raníková s Kozákovou a druhá jmenovaná tentokrát předčila reprezentační jedničku, na které byla patrná nerozehranost po vleklém zranění.

Především zásluhou střeleckých dispozic Tomečkové, Poláškové a Hrbkové Zora první půli vyhrála o dvě branky, Slovenky navíc přišly po jednom ze soubojů o svou klíčovou hráčku Zuzanu Židekovou. Přesto druhý poločas místo jasné záležitosti sliboval drama.

„Hrozně mě zaráží, a už je to několikátý zápas, že si neudržíme herní pohodu po celých šedesát minut. Máme různé výkyvy, kdy jdeme nahoru a dolů a pořád dokola. Bylo to už v Bratislavě, i v posledním kole ve Zlíně. Holky se nedokážou koncentrovat celý zápas a na tom budeme muset hodně zapracovat,“ zlobil se po zápase trenér DHK Zora Libor Malínek.

A Hanačky jeho slova potvrdily hned v úvodních minutách první půle. Opět se rozjely na plné obrátky. Rychle si vytvořily náskok, který se jim s přehledem dařilo hlídat až do samotného závěru utkání.

Ve skvělém světle se předvedla devatenáctiletá olomoucká spojka Barbora Pašková. Ta se do hry zapojila až po změně stran, dokázala nastřílet šest branek a společně s Poláškovou se stala nejlepší střelkyní Zory v zápase.

„Jsem spokojený s výsledkem, s tím, že jsme zápas zvládli. Určitě to nebylo podle našich představ. Děvčata jsem dopředu upozorňoval na to, že Trenčín neprodá kůži lacino. To se na hřišti taky ukázalo,“ řekl Malínek.

„Nevím, jestli je tam nějaký komplex, ale na Trenčín se nám v posledních letech nedaří. I když tam přišel nový trenér, tak na jejich zažitou hru nějak nedokážeme najít recept,“ připoměl olomoucký kouč, že v minulé sezoně se Trenčínu podařilo na Hané dokonce vyhrát.

Jenže to byl poněkud jiný Trenčín. Ambiciózní slovenský klub se v závěru minulé sezony potkal s velkými finančními problémy a nebylo jasné, zda úplně nezanikne. To se nakonec nestalo, ale hráčský kádr to hodně poznamenalo.

„Přijeli jsme sem odehrát dobrý zápas bez zbytečných nervů. Pro nás bylo klíčové sobotní utkání s Partizánskym, které je na tom v tabulce podobně jako my. To jsme zvládli a do Olomouce jsme přijeli získávat zkušenosti a snažit se o co nejlepší výsledek,“ potvrdil letošní „skromné“ ambice Trenčína jeho trenér Jan Beňadik.

„Jsem rád, že se nám podařilo po tom zakřiknutém úvodu dostat se do zápasu. Doteď jsme venku prohrávali o dvanáct a více branek, takže je to pro nás nejlepší výsledek ze hřišť soupeřů,“ doplnil mladý slovenský kouč.

„Když se někdo přečte výsledek, tak si řekne, že to bylo jednoznačné. Ale ono to vůbec jednoznačné nebylo. Snad jen prvních šest minut, po kterých jsme vedli o deset branek. Ale když těch deset minut odečteme, tak jsme vyhráli o dvě branky,“ spočítal si jeho olomoucký protějšek.

„Souvisí to s tím, že jsme chtěli ušetřit síly. Čeká nás náročné období. Ale řeknu na rovinu, myslel jsem že se ten zápas bude pro nás vyvíjet trochu snadněji,“ doplnil Malínek.

Už v pátek se on i jeho výběr vydají do Maďarska, kde na ně čeká úvodní zápas 3. kola PVP proti vysoce favorizovanému Debrecínu, elitnímu týmu s bohatými pohárovými zkušenostmi. „To bude zkouška ohněm,“ glosoval olomoucký kormidelník.

DHK Zora Olomouc – HK Štart Trenčín 35:26 (14:12)

Rozhodčí: Kavulič, Skružný. 7m hody: 3/3 – 2/0. Vyloučení: 1 – 1. Diváků: 270.

DHK Zora Olomouc: Kozáková, Raníková – Hejtmánková, Růžičková 3, Mýlková 3, Stuchlová 2, Kovačíková 3, Uličná 2, Hrbková 5/3, Pašková 6, Dostálová, Selucká 1, Polášková 6, Tomečková 4. Trenér: Libor Malínek.