Sobotní utkání přineslo překvapivě vyrovnaný průběh a Jihočešky držely s favoritem krok téměř po celou dobu utkání. Ještě v prvním poločase se zranila brankářská opora Zory Barbora Raníková a do branky musela náhradnice Irena Kozáková. Olomoucká obrana nepředvedla ani zdaleka ideální výkon a výsledkem bylo konečné skóre 33:28 pro domácí.

V neděli už Zora předvedla zcela jinou defenzivu a když v brance nechyběla ani uzdravená Raníková, bylo výsledkem poklidné utkání, ve kterém se Jihočešky držely pouze část prvního poločasu. Po přesvědčivém vítězství 27:13 má Zora sedmé místo mezi českými kluby a záchranu v interlize na dosah ruky.

„Takhle jsme si to představovali už v sobotu. Holky si daly říct a plnily to, co měly. Tím bylo vycházet z obrany a trpělivě nekousávat jejich hru. Žádný mančaft nevydrží ten stálý tlak, který jsme dneska vyvíjeli," prohlásil olomoucký trenér Libor Malínek, který dal v závěru nedělního zápasu příležitost i všem hráčkám z lavičky. Teď věří, že v sérii už žádné větší komplikace nenastanou.

„Vedeme 2:0 a já doufám, že už si to nenecháme ujít. Jindřichův Hradec je ale mančaft, který kouše a hraje tvrdou házenou. Před svým publikem se budou chtít rozloučit důstojně a pro nás to nebude vůbec jednoduché. Holky jsou ale odhodlané jet v sobotu domů, takže to chceme rozhodnout na tři zápasy," doplnil olomoucký kouč Malínek.

Jeho protějšek René Kumpán litoval, že do nedělního utkání mohl nasadit pouze omezený počet hráček a prakticky nemohl střídat. „Dokud jsme měli síly, tak jsme hráli docela slušně. Holky bojovaly až do konce a nevykašlaly se na to. Je to 2:0 na zápasy, ale ještě není nic ztraceného," uvedl trenér Jindřichova Hradce, který věří, že na domácí půdě dokáže jeho tým Zoru více než potrápit a to minimálně velmi agresivní hrou.

„Začíná se za stavu 0:0 na naší palubovce a tam se bude soupeři hrát po těchto dvou zážitcích velice těžko. Připravíme velice dobrou a kvalitní obranu, ještě lepší než byla tady, protože některé zákroky hráček se mi nezdály moc optimální. Na palubovce to bude jiskřit, protože půjde o všechno," slibuje Kumpán.

DHK Zora Olomouc – Házená Jindřichův Hradec 33:28 (19:15)

Rozhodčí: Brůna, Vostatek. 7m hody: 6/6 – 5/4. Vyloučení: 3 – 5. Diváků: 120. Stav série: 1:0.

Olomouc: Raníková, Kozáková – Růžičková 12/5, Uličná 3, Remešová 1, Kelraová, Pašková 2, Dostálová 1, Severová, Kubáčková 6/1, Salašová 1, Spíchalová, Huráňová 3, Ždánská, Fabíková 4. Trenér: Libor Malínek.

J. Hradec: Bezpalcová, Davidová – Stará, Kohoutová 7, Kočová, Eliášová 2, Markesová 4, Bubeníková 7, Krupicová 5/4, Maryšková 1, Kyriushina 2. Trenér: René Kumpán.

DHK Zora Olomouc – Házená Jindřichův Hradec 27:13 (12:7)

Rozhodčí: Kohout, Vaník. 7m hody: 4/2 – 2/2. Vyloučení: 2 – 3. Diváků: 100. Stav série: 2:0.

Olomouc: Raníková, Rašková, Kozáková – Růžičková 4/2, Uličná 1, Remešová, Kelraová, Pašková 3, Dostálová 2, Severová 1, Kubáčková 2, Salašová 3/1, Spíchalová, Huráňová 3, Ždánská 2, Fabíková 6. Trenér: Libor Malínek.

J. Hradec: Bezpalcová, Davidová – Stará, Kohoutová, Kočová, Eliášová 1, Zbožínková, Markesová 2, Bubeníková 3, Krupicová 7/2. Trenér: René Kumpán.