Nakonec se však z první výhry v sezoně neradovaly.

Jihomoravský celek, který o víkendu úspěšně absolvoval první předkolo Ligy mistryň, začal na Hané lépe, když první dvě branky zaznamenala hrdinka uplynulého víkendu Kočí.

Domácí Zora ale rychle zareagovala, a dokonce se dostala do jednogólového vedení, o které se postarala Ždánská.

To bylo ale naposledy, co domácí celek v prvním interligovém zápase vedl. Hostující družstvo těžilo z rychlých kontrů Súkenníkové a po několika chybách v domácí obraně Veselí vedlo už 8:4.

Do poločasu ale domácí házenkářky dokázaly stáhnout ztrátu na pouhé dva góly, o což se postarala přesnými trefami Růžičková.

Na začátku druhé půle snížila Ždánská na jednobrankový rozdíl, ale místo vyrovnání se Veselí znovu dostalo do mírného trháku.

„Na začátku druhého poločasu se lámal chleba. Tam jsme se mohli dostat do vedení,“ konstatoval olomoucký trenér Libor Malínek.

Jeho svěřenkám se povedlo zásluhou Anny Gebre Selassie ještě vyrovnat na 15:15, ale pak přišly velké chvíle Flekové. Během pár chvil se hostující házenkářky trhly na rozdíl šesti branek a deset minut před koncem bylo prakticky rozhodnuto.

„Některé hráčky se asi v těchto momentech zalekly, že bychom mohli Veselí potrápit ještě více, a přestaly hrát, co měly,“ zlobil se olomoucký trenér.

Závěrečné minuty bolely olomouckou gólmanku Barboru Raníkovou, která dostala v krátkém sledu dvě rány do obličeje. Zápas ale statečně dochytala a stala se jednou z nejlepších domácích hráček celého zápasu.

„Veselí vyhrálo zaslouženě, vývoj zápasu tomu napovídal, ale skóre je pro nás možná až kruté,“ hodnotil kouč Malínek konečnou porážku 21:27.

„S Veselím jsme chtěli držet krok a doufali jsme, že bude trochu unavenější. To se i projevilo, protože soupeř nebyl v úplně optimální formě. Některým hráčkám chyběla trochu šťáva, ale přesto dokázaly zvítězit,“ hodnotil Malínek kvalitu olomouckého soupeře.

DHK Zora Olomouc – HK Britterm Veselí nad Moravou 21:27 (10:12)

Rozhodčí: Horáček, Kosmák. 7m hody: 3/2 – 6/5. Vyloučení: 2:2. Diváků: 200.

Nejlepší střelkyně: Růžičková 5/1, Kubáčková 5/1, Kelarová 3, Ždánská po 3 – Fleková 8/5, Súkenníková 6, Chmelařová 5.