„Po konci utkání jsme cítili, že na bod jsme určitě měli. Bylo to velká škoda,“ netajil zklamání olomoucký trenér Libor Malínek. V prvním poločase totiž jeho svěřenkyně tahaly za delší konec, v jednom momentu měly až čtyřbrankové vedení. Za skvěle fungující obranou čarovala brankařka Raníková a silná Iuventa se neuměla plně prosadit, přesto rozdíl do poločasu stáhla na jedinou branku.

Domácí tým se poprvé dostal do vedení až v 7. minutě druhé půle. Zora ale statečně bojovala, oproti minulým zápasů nekupila technické chyby a dokázala znovu stav otočit. K jejich smůle se do velké střelecké pohody dostala zkušená Tobiášová, která třemi brankami pomohla k zřejmě rozhodující sérii Michalovců. Ty se deset minut před koncem ocitly ve čtyřbrankovém trháku.

Dramatické utkání ale ještě nekončilo a Hanačkám se ještě dvakrát podařilo přiblížit se na rozdíl jediné branky. „Jenže v závěru přišlo několik přísných sedmiček,“ litoval Malínek. Ty s přehledem trefovala Tobiášová a svému týmu vystřílela výhru v poměru 31:28.

„V prvním poločase jsme byli lepší, po přestávce změnily Michalovce taktiku a nastoupily na nás s obranným systémem 0 – 6. To nám začalo dělat problémy,“ analyzoval příčiny porážky olomoucký kouč.

Tvrdé, ale férové

Jeho tým navíc v závěru doplatil na tvrdost hry, tři hráčky Zory byly vyloučené a tak Michalovce vládly i fyzicky. „Bylo to hodně tvrdé utkání, ale myslím si, že férové. Rozhodčí nastolil jakousi míru, na kterou jsme bohužel dopláceli,“ řekl Malínek.

V olomouckém dresu se tradičně dařilo Lucii Fabíkové, která ale po nešetrném zákroku na břicho zůstala deset minut mimo hru. „Možná i tohle nám trošku uškodilo. Deset minut byla ošetřována a na palubovce chyběla. Tohle taky možná zapůsobilo,“ uznal Malínek.

Kromě zkušené Fabíkové se pěti brankami blýskla i křídelnic Michaela Ždánská, spojka Tereza Kubáčková, Kateřina Růžičková zase neomylně proměňovala trestné hody. Trenér Zory ale jako největší pozitivum vidí neustálé snižování počtu technických chyb, které jeho tým trápily v úvodu sezony.

„S výkonem a bojovností jsem byl po zápase spokojený. Náš tým jde nahoru a výkon v Michalovcích toho byl důkazem. Vyvarovaly jsme se technických chyb, což je velmi pozitivní,“ uvedl Malínek.

Iuventa Michalovce – DHK Zora Olomouc 31:28 (16:17)

Rozhodčí: Haščík, Oťapka (oba SR). 7m hody: 6/6 – 6/6. Vyloučení: 6 – 9. Diváků: 800.
Michalovce: Gubíková, Kudročová – Bakhyrieva 1, Bačíková 1, Szöllösiová, Kalaninová, Polláková 2, Hollá 3, Obšatníková 7, Horňáková, Tobiášová 13/6, Hvostašová, Wollingerová, Trehubova 4. Trenér: Dušan Daniš.
Olomouc: Raníková, Rašková – Hejtmánková 3, Růžičková 5/4, Vocilková, Pašková 1, Kubáčková 5, Spíchalová 3, Huráňová, Ždánská 5, Gebre Selassie 1, Fabíková 5/2. Trenér: Libor Malínek.