Královny interligy z východního Slovenska se na Hané po porážce 26:22 musely vzdát svého panování českým a slovenským házenkářským zemím a uvolnit trůn Šale. Domácí po 18. kole posílily své šance na bronzové medaile v mezinárodní soutěži.

Nejbohatší klub soutěže, který letos uvádí desetimilionový rozpočet, narazil v Olomouci na výborně připravený domácí tým. Na pečlivou a přísnou obranu nedokázaly Slovenky za celé utkání najít fungující formulku.

Po vyrovnaném prvním poločase byl stav 11:11, ale už první minuty po přestávce rozhodly o celém utkání. Dámy šesti brankami v řadě utekly na 19:12 a náskok si udržely až do samotného závěru.

„Myslím si, že v dnešním zápase jsme si nezasloužili ani bod,“ hlesl smutný trenér Michalovců Dušan Daniš. Domácí trenér se i přes cennou výhru držel při zemi.

„Nebylo to úplně optimální, i když vyhrát s Michalovcemi se podaří vždy jen po supervýkonu. Zejména v prvním poločase jsem ale nebyl spokojen, protože pokud bychom proměnili část z těch střeleckých příležitostí, které jsme měli, tak bychom určitě byli ve vedení,“ uvědomoval si Lubomír Krejčíř.

„Za celý zápas musím pochválit defenzivu s Černou v čele a vynikající Hejtmánkovou. Tentokrát jsme nezopakovali velké množství technických chyb, hráli jsme na sedm nebo osm chyb, což je vynikající,“ neskrýval uspokojení kouč a dodal: „Dva body s Michalovcemi jsou velice cenné, drží nás v boji o bronzovou medaili a na devadesát procent nás to posouvá do play-off z prvního místa,“ předpokládal trenér Krejčíř ještě bez toho, aniž věděl o porážce druhého Veselí v Trenčíně.

Zora tedy čtyři kola před koncem má na Veselí osmibodový náskok a jen neuvěřitelná selhání by je o nejlepší pozici pro play-off mohla připravit.

Lenka Černá, která letos oslaví dvaačtyřicáté narozeniny, předvedla několik stěží uvěřitelných zákroků a její vynikající výkon stál i za rozhodujícím desetiminutovým střeleckým výpadkem Michalovců.

„Mám ráda taková těžká utkání a už delší dobu jsme obě brankařky ve formě, takže jsme šly do zápasu připravené na střelkyně Michalovců a s tím, že pomůžeme holkám v obraně a ony zase pomohou nám. Byl to superzápas a porazit družstvo, které se neporáží každý den, je vynikající úspěch. Dnes jsme pro to udělaly úplně všechno,“ chrlila ze sebe v euforii legendární gólmanka, která v závěru hecovala rozbouřené diváky.

„Tušila jsem to už před začátkem zápasu. Byly jsme výborně připravené a máme teď velké sebevědomí,“ vzkázala na dálku všem soupeřkám.