Jindřichův Hradec vydržel s domácím týmem v kontaktu necelých pět minut. Pak se Zora utrhla na čtyři branky a začala budovat svůj vysoký náskok. Hostující hráčky se během prvního poločasu ještě dokázaly dotáhnout na dvougólové manko, pak ale nepohlídaly několik rychlých olomouckých přechodů do útoku. Zora se díky sedmibrankové šňůře dostala do poločasového vedení 23:11. To už jen v hledišti seděly Jihočešky Eliášová s Matouškovou, které vyfasovaly červené karty.

„Trošku jsem se bál, abych tam z naší strany nebylo nějaké podcenění, první poločas byl ale v našem podání velice kvalitní. O poločase jsme nabádali holky, aby neusnuly na vavřínech a pokračovaly v naší rychlé hře a dál chodily do rychlého protiútoku," konstatoval olomoucký trenér Jan Bělka.

Ve druhé části hry už oslabené Jihočešky nedokázaly rozjetému olomouckému týmu vzdorovat. Zora si pohodlně kontrolovala náskok, který dokázala i díky střelecké chuti Huráňové a Salašové navýšit na konečných 37:20. Právě druhá jmenovaná dokázala skórovat i v situaci, kdy Olomouc hrála kvůli vyloučení pouze se třemi hráčkami v poli.

Ani domácí tým nedohrál kompletní. Za třetí vyloučení viděla zblízka červenou kartu Severová.

„Vyloučených bylo hodně a na jednu stranu je to dobře, protože jsme si aspoň vyzkoušeli hru v oslabení nebo naopak v přesilovce," uvedl domácí kouč Bělka.

V posledním kole interligy zajíždí Zora na palubovku poslední Nitry. Když Hanačky zvítězí, tak skoro s jistotou skončí a konečné osmé příčce tabulky. „Jedeme tam zvítězit, ale i když je Nitra poslední, tak se mi jejich házená líbí a jejich některé výsledky jsou velice těsné, takže to bude docela těžké. Ale jsme favorité," říká trenér Bělka.

Po skončení interligy bude jeho tým hrát nadstavbovou část. Skupinu o záchranu Zora zahájí pravděpodobně za čtrnáct dnů opět domácím střetnutím s Jindřichovým Hradcem.

DHK Zora Olomouc – Házená Jindřichův Hradec 37:20 (23:11)

Rozhodčí: Pavlíček, Tokoš. 7m hody: 4/3 – 7/5. Vyloučení: 8 – 8. ČK za třetí vyloučení: Severová (Olomouc), Matoušková (J. Hradec). Přímá ČK: Eliášová (J. Hradec). Diváků: 180.

Olomouc: Raníková, Rašková – Růžičková 5/1, Mikolajková 2, Uličná 1, Remešová, Pašková 1, Dostálová 2, Severová 1, Kubáčková 3, Salašová 6, Huráňová 8/2, Ždánská 2, Gebre Selassie 1, Fabíková 5. Trenér: Jan Bělka.

J. Hradec: Zimová, Lavická – Horečková, Kohoutová 3, Matoušková 1, Eliášová, Zbožínková 4, Markesová, Desjardins 2/1, Jonová, Krupicová 10/3, Maryšková. Trenér: Karel Petržela.

Další výsledky 25. kola:

Michalovce – Slavia Praha 34:27 (19:10), Most – Poruba 32:27 (20:14), Partizánske – Šaľa 22:26 (14:11), Písek – Zlín 27:33 (12:17).

Tabulka

Tabulka