Série hraná na dvě vítězství startuje v pátek v olomoucké hale. Domácí házenkářky by do souboje proti Černým andělům mohly jít uvolněné, vždyť po interligové sezoně plné nervů a přetahování se o play-off mají cíl splněn.

„Hráčky připravujeme na to, že ještě není konec sezony. Konečně přišlo to, na co jsme čekali tři roky, kdy jsem u týmu," říká olomoucký kormidelník Jan Bělka, který je zároveň asistentem u české reprezentace.

Kromě Mostu a Olomouce si play-off zahrají také týmy Poruby a Slavie. Podle papírových předpokladů jsou v semifinále tři žhaví kandidáti na medaile a celek Zory, který může jenom překvapit.

„Z té čtyřky rozhodně nejsme favorit, ale naše plus je, že můžeme soupeře zaskočit, i když kvalita jejich kádrů je vyšší," říká trenér Jan Bělka.

Ten svůj tým rozhodně nepřipravuje jen na souboj o bronz.

„My teď neřešíme, jestli budeme hrát finále nebo o bronz. Chceme se co nejlépe připravit na Most, který se pokusíme potrápit. I Barcelona může prohrát se slabším soupeřem, ve sportu se občas překvapení stávají. Může se to stát teď v semifinále, nebo potažmo i v souboji o bronz," uvědomuje si kouč Bělka, který má před prvním zápasem série k dispozici kompletní kádr.

Mostecký celek se vypořádal s odchodem charismatického kouče Dušana Poloze, kterého na přelomu roku nahradil Luboš Hudák. Tým Černých andělů v interlize skončil na stříbrné pozici za Michalovcemi a v neděli obhájil Český pohár.

„To vítězství v Českém poháru patří Dušanu Polozovi a budeme se pro něj snažit vyhrát i český titul, protože dobíhá stále jeho koncepce, hrajeme výborně díky jemu. To, co nás naučil, je jen jeho zásluha," prohlásila po finále mostecká Martina Weisenbilderová.

První semifinále mezi Olomoucí a Mostem startuje v hale Zory v pátek 1. května v 17.30. Zápas číslo dvě na severu Čech je na programu v pátek 8. května od 18.00. Případný rozhodující duel pak o den později.