Až do stavu 11:11 držely Olomoučanky krok s druhým celkem interligové tabulky, jenže o poločasové přestávce už světelná tabule ukazovala průběžný výsledek 12:17.

„Byly tam nějaké technické chyby a potíž byla i v tom, že jsme museli hodně střídat Aničku Gebre Selassie. Dlouho nehrála a po tom vystřídání přišel hluchý moment. Než jsme se nastartovali, tak přišly rozhodující momenty. Na postu střední spojky jsme trochu válčili," hledal zlomový aspekt zápasu domácí trenér Jan Bělka.

Manko postupně narůstalo

Ve druhém dějství se Zoře nastartovaný Most příliš přibrzdit nepodařilo. Černí Andělé se efektivně prosazovali v útoku a manko Olomouce postupně narostlo až na deset branek. I když se svěřenkám Jana Bělky podařilo výsledek lehce zkorigovat, představoval si olomoucký trenér lepší výsledek.

„Myslím, že je to nespravedlivé. Kdyby to bylo o pět nebo o šest, bylo by to spravedlivější. Ale to je jen vizuální rozdíl. I my jsme dostali naší obranou Most pod tlak, bylo to z naší strany docela dobré. V útoku jsme ale nějaké míče ztratili a z toho byly protiútoky," uvažoval kouč Bělka a doplnil: „Výkon měl hlavou a patu a byla tam bojovnost a nasazení. Ale byla tam hluchá místa a Most vyhrál určitě zaslouženě."

Že úvod utkání na Hané nebude pro českého mistra snadný, tušil i šéf hostující lavičky.

„Věděli jsme, že ze začátku bude Olomouc hodně čerstvá a znepříjemní nám život. To se i potvrdilo. Rozhodla asi kvalita kádru a kondice, utekli jsme v jedné fázi na pět gólů a už bylo rozhodnuto. Zápas pro mě byl složitý, protože jsme se do hry dostali až velmi pozdě," prohlásil lodivod Mostu Peter Dávid.

Olomoučtí trenéřii nasadil do hry i házenkářky ze šiřšího kádru a vyzkoušeli s týmem různé herní varianty.

„Protočil jsem všechny hráčky, potřebujeme se dostat zase do zápasového zatížení. V příštím kole nás čeká důležité utkání ve Veselí. Nečeká nás nic jednoduchého. Bude to rozhodující zápas, tam můžeme spravit Písek," prozradil Jan Bělka s odkazem na předchozí nevydařený duel s jihočeským outsiderem soutěže. V minulém týdnu však zaváhal také konkurent Zory na pozicích zaručujících účast ve vyřazovacích bojích.

„Bolí to stále a bude to bolet stále až do konce sezony. Ať už postoupíme do play-off nebo ne. Vadilo mi spíš nasazení a podcenění soupeře. Byl to nejklíčovější zápas, i když máme před sebou tři. Mohli jsme být víc v klidu," vrátil se Jan Bělka k porážce 21:22 na půdě týmu ze dna interligové tabulky.

DHK Zora Olomouc – DHK Baník Most 24:33 (12:17)

Nejvíce branek: Růžičková 5/2, Fryčáková T. 4, Kubáčková 3 – Růčková 6/2, Súkenníková 5, Martinková 5. Rozhodčí: Bečička, Bubeníček. Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/3. Vyloučení: 2:6. Diváci: 260.